Rekordy cen ofertowych w Londynie

Rekordy cen ofertowych w Londynie
Możliwość komentowania Rekordy cen ofertowych w Londynie została wyłączona, 19/04/2011, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, świat

Home Broker Daily przedstawia  pierwsze dane dotyczące sytuacji kwietniowej sytuacji na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Ceny ofertowe według Rightmove podniosły się w Londynie do rekordowego poziomu. Wzrost wyniósł 1,6% w skali roku. Średnia cena mieszkania ukształtowała się na poziomie 431 tys. funtów (703 tys. USD). W skali roku wzrost sięgnął 2,2%. Jeszcze większą zwyżkę mieliśmy w całej Wielkiej Brytanii. Wyniosła 1,7%. To zaskakujący wynik w kontekście rosnącej podaży. Liczba nieruchomości, jaka przypadała na każdego agenta pośredniczącego w sprzedaży zwiększyła się z 70 do 74, co było największym wzrostem od maja 2007 r. To może zapowiadać pogorszenie się sytuacji pod względem cen w kolejnych miesiącach. Rosnąca podaż będzie wywierać na nie coraz większą presję.

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.