Cypr kusi Polaków

Cypr kusi Polaków
Możliwość komentowania Cypr kusi Polaków została wyłączona, 24/05/2011, przez␣, w␣Europa, inwestycje, porady, świat

Od kilku lat wśród Polaków rośnie zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości zagranicą. Proces ten, choć nieco zwolnił w kryzysowym 2009 roku, to obecnie znowu nabiera tempa. Najczęściej wymienianymi miejscami na taką lokatę kapitału były zazwyczaj Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie a w Europie Hiszpania i Bułgaria.

Wydarzenia z początku bieżącego roku skutecznie odstraszyły jednak inwestorów od państw Afryki Północnej. Z kolei w Hiszpanii wraz z nadejściem kryzysu finansowego rynek nieruchomości stał się bardzo niestabilny. W chwili obecnej wydaję się, że decyzja o inwestowaniu w tym kraju nadal wiąże się ze sporym ryzykiem. W taki wypadku może warto zainteresować się krajami będącymi trochę na uboczu? Dobrym przykładem może być tutaj Cypr.

Jakie czynniki przemawiają za inwestycją w tym kraju? Przede wszystkim z racji przynależności do Unii Europejskiej, do której przystąpił razem z Polską, Cypr ma opinię kraju stabilnego, przyjaźnie nastawionego zarówno do turystów, jak i inwestorów. Ponadto warto podkreślić korzystny system podatkowy, co jest uważane za największy plus lokowania kapitału właśnie tutaj. Stawka podatku CIT wynosi zaledwie 10%, a umowa z Polską pozwala uniknąć podwójnego opodatkowania. W tym miejscu należy jeszcze dodać rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną, niski poziom zanieczyszczenia środowiska, długie piaszczyste plaże oraz śródziemnomorski klimat, który sprawia, że liczba słonecznych dni w ciągu roku nieraz przekracza nawet 320. Co ciekawe na Cyprze, który kojarzony jest głównie ze słońcem można również oddać się zimowemu szaleństwu, na co pozwalają warunki w górach Troodos.

Do niedawna inwestowanie na Cyprze było utrudnione dla Polaków, którzy musieli wszystkie formalności organizować na własną rękę. Ostatnio jednak rośnie liczba polskich firm, które starają się ułatwić takie rozwiązanie. Przykładem może być firma Emmerson jeden z liderów polskiego rynku nieruchomości, która rozpoczęła współpracę z posiadającym 50–cio letnie doświadczenie cypryjskim deweloperem. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z pełnej obsługi procesu zakupu nieruchomości, także w języku polskim. Na ofertę składają się domy oraz apartamenty zarówno pod klucz, jak i te znajdujące się na różnych etapach realizacji. Nowy właściciel takiej nieruchomości może przeznaczyć ją do wynajmu na zasadach „condohotelu”. Wówczas ma zagwarantowany wynajem nieruchomości na kolejne 3, a często nawet następne 5 lat. Ponadto może spędzić w swoich czterech kątach 3 tygodnie w dowolnym okresie w ciągu roku. Oprócz gwarantowanego zwrotu z wynajmu, który zazwyczaj sięga 5% – 6%, inwestor korzysta także na wzroście wartości nieruchomości w czasie. Ponadto osoby zainteresowane taką ofertą mogą liczyć na pomoc polskiego pośrednika również przy sprzedaży swojej nieruchomości, kiedy zdecydują się zrealizować już osiągnięte zyski i wycofać z inwestycji.

Emmerson S.A.

Tagi:␣
front

Omnie Emmerson

Emmerson S.A. jest jednym z liderów polskiego rynku nieruchomości, prowadząc działalność w zakresie pośrednictwa nieruchomościami, zarządzania, wyceny, rynku komercyjnego, doradztwa finansowego oraz analiz rynkowych.