Radosna III – kolejny budynek na finiszu

Radosna III – kolejny budynek na finiszu
Możliwość komentowania Radosna III – kolejny budynek na finiszu została wyłączona, 26/06/2019, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, inwestycje, Poznań

Na przełomie lipca i sierpnia zostanie ukończony kolejny budynek realizowany w ramach projektu Radosna III. W podpoznańskim Zalasewie deweloper Agrobex kończy realizację dwóch budynków wielorodzinnych ze 123 mieszkaniami.

Radosna III to kontynuacja projektu mieszkaniowego realizowana przez spółkę Agrobex na terenie podpoznańskiego Zalasewa. Obecnie trwają prace przy kolejnym etapie, który będzie się składał z 6 trzypiętrowych budynków o nowoczesnej linii i modernistycznej bryle.

Dwa budynki (A1 i A4) są już ukończone, a wiosną ubiegłego roku wprowadzili się pierwsi mieszkańcy. Dobiega końca także realizacja budynku A3 ze 63 mieszkaniami. Planowany termin to przełom lipca i sierpnia tego roku. Dwa miesiące później oddany zostanie kolejny budynek (A2.1) z 64 lokalami.

Nowy budynek inwestycji Radosna III już wkrótce zostanie oddany do użytku.

Łącznie 123 mieszkania, a wśród nich kawalerki oraz mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Lokale usytuowane na parterze będą posiadały ogródki, natomiast mieszkania na wyższych kondygnacjach – przestronne balkony.

Projekt Radosna III cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wolnych zostało już tylko kilka ostatnich mieszkań. W przygotowaniu są także kolejne budynki. Właśnie rozpoczynamy sprzedaż budynku B z 99 mieszkaniami o powierzchniach od 29,5 m kw. do 64,5 m kw.

– mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Spółka Agrobex, która minionym roku obchodziła jubileusz 30-lecia działalności znana jest m.in. z dbałości o elementy małej architektury. We współpracy z gminą Swarzędz został zrealizowany kolejny plac zabaw. Powstają także drogi wewnętrzne, chodniki, wiaty rowerowe, oświetlenie oraz ławki. Nie zabraknie również miejsc postojowych dla wszystkich zmotoryzowanych. Zaletą lokalizacji inwestycji jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna gminy Swarzędz. Ponadto, przyszli mieszkańcy z pewnością docenią szybki dojazd do Poznania, autostrady A2 oraz dróg krajowych. W najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo – usługowe.

Lokalizacja inwestycji ma wiele zalet.

Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe, bowiem kilka minut od inwestycji znajduje się nowa szkoła podstawowa, przedszkole oraz kluby malucha. Natomiast miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a w okolicy pływalnię, kluby fitness, boiska sportowe oraz ścieżki pieszo-rowerowe. Dużą popularnością wśród mieszkańców Zalasewa cieszą się biegi, organizowane w każdy wtorek przez Agrobex i prowadzone przez znanego maratończyka, Przemysława Walewskiego.

Omnie Joanna Miśkiewicz