Nieruchomości zabytkowe cieszą się rosnącą popularnością

Nieruchomości zabytkowe cieszą się rosnącą popularnością
Możliwość komentowania Nieruchomości zabytkowe cieszą się rosnącą popularnością została wyłączona, 15/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, działki, Headline, inwestycje, nieruchomości

W 2015 r. sprzedano ponad 20 nieruchomości zabytkowych o łącznej wartości ok. 80 mln zł. Od 2004 r. transakcji kupna i sprzedaży zabytkowych nieruchomości odnotowano 244.

W ubiegłym roku największą transakcją była sprzedaż pałacu Szaniawskich w Warszawie, którego wartość wyniosła ponad 21 mln zł. W 2014 r. zawarto 18 transakcji. Analitycy spodziewają się, że tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać. Inwestorzy są najbardziej zainteresowani dworkami i pałacami, zwłaszcza na Dolnym Śląsku. Ceny takich nieruchomości wahają się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy za mkw. Kupnem zabytkowych nieruchomości są zainteresowane zarówno osoby prywatne, jak i instytucje i firmy.

źródło: money.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.