Program RnS oraz świąteczne promocje dynamizują sprzedaż na koniec roku

Program RnS oraz świąteczne promocje dynamizują sprzedaż na koniec roku
Możliwość komentowania Program RnS oraz świąteczne promocje dynamizują sprzedaż na koniec roku została wyłączona, 18/12/2012, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Uncategorized

Ostatnie dni programu Rodzina na Swoim spowodowały zwiększoną aktywność klientów na rynku mieszkaniowym. Trend potwierdza jeden
z największych warszawskich deweloperów, firma Dolcan. Deweloper tylko w listopadzie, i tylko na jednym z osiedli sprzedał 10 mieszkań spełniających wymogi rządowego programu. Klienci mogą dodatkowo liczyć na świąteczne promocje.

Firma Dolcan na osiedlu Tęczowym, wybudowanym w warszawskich Włochach jeszcze kilka tygodni temu miała sporo lokali dostępnych w ramach programu RnS. Ale sytuacja ta szybko się zmienia, gdyż koniec programu zmobilizował wielu kupujących. – Tylko w listopadzie sprzedaliśmy 10 mieszań w tej inwestycji – informuje Anna Sitnik, z-ca dyrektora biura sprzedaży w Dolcan. I dodaje, że początek grudnia jest równie dynamiczny. – Tak duże zainteresowanie zaskoczyło nawet nas samych. W zeszłym roku o tej porze klienci myśleli raczej o prezentach świątecznych, a nie tak poważnych wydatkach jak mieszkanie. Teraz jest inaczej. Wszyscy, którzy na poważnie myślą o kupieniu nowego M, chcą jeszcze skorzystać z rządowych dopłat – mówi Anna Sitnik.

W chwili obecnej na osiedlu Tęczowym Dolcan ma dostępnych w ramach RnS 13 mieszkań o powierzchni 62 m kw., w cenie 5.789 zł za m kw. Inwestycja jest już oddana do użytku. Tworzą ją kameralne budynki, w każdym znajduje się jedynie 22 lokale. Kilka mieszkań ma także ogródki.

Równie duże zainteresowanie lokalami w RnS widać także na innych osiedlach Dolcan. Np. na osiedlu Grabskiego w Lublinie w listopadzie sprzedało się w ramach programu RnS 7 mieszkań. Tu w ramach limitów Rodziny na Swoim, które wynoszą 3.718,80 zł za m kw. Dolcan ma w ofercie jeszcze 6 lokali. Osiedle Grabskiego firmy Dolcan jest już wybudowane, od ręki można podpisywać akt notarialny i wprowadzać się do nowych mieszkań. Mieszkania na parterze posiadają ogródki, a te położone wyżej – przestronne balkony i duże tarasy. Mieszkańcy korzystają także z przestronnego dziedzińca.

Prezent do dewelopera
Deweloper poza mieszkaniami w atrakcyjnych cenach RnS proponuje klientom także świąteczne promocje. Dotyczą one czterech inwestycji: Orla II i osiedle Powstańców w Ząbkach oraz inwestycji Ogrody Ochota i osiedla domów jednorodzinnych Magenta w Warszawie.

Na obu gotowych do zamieszkania osiedlach w Ząbkach do końca roku mieszkania można kupić w cenie już od 4.500 zł za m kw. Z kolei w inwestycji Ogrody Ochota, której budowa jest na finiszu, klienci mogą wybierać spośród 20 mieszkań w promocyjnej cenie 7.300 zł za m kw. A na oddanym do użytku osiedlu domów jednorodzinnych Magenta w Rembertowie deweloper zachęca do świątecznego negocjowania cen.

Omnie Dolcan

Dolcan to jeden z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem. Do tej pory inwestor zrealizował 20 projektów oddając do użytku ok. 4.000 mieszkań. Głównie na terenie Warszawy, ale też Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia 200 osób.