W którym kraju najszybciej zarobisz na mieszkanie?

W którym kraju najszybciej zarobisz na mieszkanie?
Możliwość komentowania W którym kraju najszybciej zarobisz na mieszkanie? została wyłączona, 18/12/2012, przez␣, w␣Europa, mieszkania, mieszkaniowe, świat

Jeżeli marzy Ci się  zarobić na mieszkanie w Polsce pracując za granicą, najlepiej wyjedź do Luksemburga, Belgii czy Holandii. W przypadku odłożenia każdego  zarobionego euro, powrót do domu możliwy byłby nawet po kilku latach.  Ponad 2 miliony osób, na tyle szacuje się  liczbę polskich emigrantów zarobkowych według danych GUS. Przeszkodą na drodze do wyjazdu nie stoją już trudności z podjęciem legalnej pracy w krajach tzw. „starej Unii” – ostatnie bariery padły w Austrii i Niemczech w połowie 2011 roku. W poszukiwaniu wyższych zarobków i lepszego standardu życia Polacy wybierają najczęściej Niemcy i Wielką Brytanię, choć sporą popularnością cieszą się też: Irlandia, Holandia, Francja, Włochy czy kraje skandynawskie (głównie Norwegia). W krajach tych przeciętne miesięczne wynagrodzenie osoby pracującej na pełny etat bywa nawet kilkukrotnie wyższe niż nad Wisłą. Nawet wynagrodzenie minimalne może być znacznie wyższe niż polska średnia.

Źródło:

https://www.gazetaprawna.pl/

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.