Poznaniacy w weekend szukali nowego adresu

Poznaniacy w weekend szukali nowego adresu
Możliwość komentowania Poznaniacy w weekend szukali nowego adresu została wyłączona, 10/09/2013, przez␣, w␣deweloperzy, Małe M, mieszkania, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

W tym sezonie pierwsze targi nieruchomości w Poznaniu już za nami. Pawilon nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich na dwa dni opanowali poszukujący nowych mieszkań i domów. Blisko 120 wystawców w jednym miejscu przyciągnęło rzesze odwiedzających. Nowości i ciekawych ofert nie brakowało.

 Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu_1

Nowością dla odwiedzających targi z pewnością był Sektor Mieszkań i Domów Energooszczędnych „Oszczędny DOM”, w którym można było zasięgnąć bezpłatnych porad certyfikowanego architekta, wykonawcy i audytora domów energooszczędnych. Jednakże Ci, którzy zjawili się w weekend na MTP po dom lub mieszkanie, mieli w czym wybierać. Wystawcy przygotowali specjalne rabaty i unikalne promocje, a organizator zapewnił liczne udogodnienia, które pomagały zwiedzającym w podjęciu decyzji i wyborze własnego M. Jedną z nich był bezpłatny „Katalog Targowy – Poznań i okolice, jesień 2013”.  Oczywiście, jak co roku każdy miał możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych prelekcjach, podczas których zawiłości dotyczące transakcji mieszkaniowych pomagali rozwikłać specjaliści z rynku nieruchomości.

Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu_3

Co na temat minionej imprezy wystawienniczej mówią poznańscy deweloperzy i czy mamy do czynienia  z ożywieniem na rynku nieruchomości? – Już sezon wakacyjny na rynku nowych mieszkań był bardzo intensywny, dlatego nie dziwi nas taka frekwencja na tegorocznych targach. Wyraźnie odczuwalne jest ożywienie na rynku nieruchomości, co jednoznacznie  przełożyło się na zainteresowanie naszymi inwestycjami, w szczególności Hevelią.  – mówi Iwona Chmielewska, z Monday Development. – Klienci pytali także o obowiązującą promocję Lato bez VAT, która trwa do 23 września. – dodaje. Zwiększone zainteresowanie podczas targów  podkreślają również inni wystawcy – Zarówno frekwencja na MTP jaki i ilość wizyt  w naszych biurach sprzedaży świadczą o tym, iż rynek wyraźnie się ożywił. Klienci uświadomili sobie, że  dalsze wstrzymywanie się z zakupem jest bezcelowe, gdyż ceny przestały spadać – mówi Marcin Witkowski, z SAP-PROPERTY – Widać, że zwiedzający  wyczekiwali na taką imprezę, a specjalne targowe promocje przykuwały uwagę. Tak jak to było w przypadku Górczyńskiej 46 i oferowanej drewnianej podłogi w cenie mieszkania – dodaje.

Skaland_01

Dużą popularnością cieszyły się też nowości targowe, wśród nich osiedle firmy Skaland –  Ożywienie na rynku nieruchomości widać nie tylko w liczbie nowych inwestycji, które pojawiły się na targach, ale również w ilości zapytań klientów o ofertę Skaland.  Docenili oni nasz najnowszy projekt, którego realizację rozpoczniemy w Robakowie, czyli Osiedle Świerkowa Polana III. Obecnie wprowadziliśmy do sprzedaży trzypokojowe, funkcjonalne lokale z 22 metrami kwadratowymi poddasza użytkowego do własnej adaptacji. Ten dodatkowy metraż klient otrzymuje w cenie. – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland.

Uwagę gości targowych przykuwały również inwestycje, które choć prezentowane wcześniej, właśnie przy okazji tych targów weszły do sprzedaży. Przykładem  może być projekt UWI Inwestycje – Osiedle Botanika to nowość w naszej ofercie. Właśnie rozpoczęliśmy jego realizację. Po zainteresowaniu odwiedzających  widać, że projekt wzbudził bardzo pozytywną reakcję wśród przybyłych na MTP, gdyż  klienci mogli  już po targach podpisywać umowy deweloperskie. Wielu odwiedzających nasze stoisko czekało na ten moment, zwłaszcza, że na tym etapie mamy zarezerwowanych 20 proc. inwestycji.  – mówi Daria Miszczyk z UWI Inwestycje.

 

Dla tych, którzy nie zdecydowali się na wybór nowego adresu w Poznaniu, kolejna okazja już niebawem. Pod koniec października odbywają się następne targi nieruchomości.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych