Potencjał rośnie dziesiąty raz z rzędu

Potencjał rośnie dziesiąty raz z rzędu
Możliwość komentowania Potencjał rośnie dziesiąty raz z rzędu została wyłączona, 21/04/2011, przez␣, w␣mieszkaniowe, raporty

W marcu ogólna liczba wydanych pozwoleń na budowę była o 27,1% większa niż rok wcześniej. W przypadku deweloperów natomiast wzrost sięgnął aż 64,4%. W sumie wydane zostały pozwolenia na 17,4 tys. lokali. Dla porównania w lutym było to 10,2 tys. lokali, a przeciętnie w ostatnich 12 miesiącach 14,4 tysiąca.

W marcu już po raz dziesiąty z rzędu liczba wydanych pozwoleń na budowę była większa od liczby rozpoczynanych budów. Różnicę można jednak nazwać kosmetyczną. Wyniosła bowiem 147 nieruchomości. W dalszym ciągu potwierdza to jednak, iż powiększa się potencjał rynku do szybszego zaspokojenia potrzeb popytu. Inwestorzy, którzy posiadają prawomocne pozwolenie na budowę, nie muszą bowiem czekać na wydanie decyzji administracyjnej, aby przystąpić do realizacji inwestycji.

Źródło: Home Broker

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.