Port Praski niczym Hamburg

O zabudowie Portu Praskiego mówi się od dwudziestu lat. Dopiero teraz powstał projekt planu miejscowego. Spółka Port Praski, która posiada 38 ha, ma już zezwolenie na budowę 12 budynków mieszkalnych do 7 kondygnacji.

Firma planuje zabudowę całego terenu, ma powstać nowa dzielnica wzorowana na Hafen City w Hamburgu. Architekci z pracowni JEMS proponują stworzenie w tym miejscu wypożyczalni łodzi, restauracji, kawiarni i sklepów.

Na razie firma nie podaje żadnych konkretnych terminów rozpoczęcia inwestycji. Jak na razie ratusz rozstrzygnął przetarg na wykonanie bramy przeciwpowodziowej u wejścia do portu.

 

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

Jeden komentarz

  1. Karolina K.
    7 lipca, 2011 14:24

    Bardzo się cieszę, że wreszcie zabrał się za to człowiek wielkiej kultury i klasy. Znam tego człowieka. Uważam go za najwiekszego specjalistę od przygotowywania oraz realizację tak skomplikowanych zadań inwestycyjnych w Polsce a wydaje mi się, że jest w czołówce światowej. Szkoda że nasza kochana władza zawsze się go bała jeśli chodzi o organizację tak wielkich zadań inwestycyjnych. Pamiętam jak proponowano mu wielkie stanowiska stanowisko, ale jeden z obecnych ministrów się przestraszył. Jeszcze raz bardzo się cieszę, że tak zacny człowiek będzie decydentem w tak poważnej inwestycji.
    GRATULUJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Karolina K.