Podatek od nieruchomości wzrośnie

Podatek od nieruchomości wzrośnie
Możliwość komentowania Podatek od nieruchomości wzrośnie została wyłączona, 07/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, finanse, Headline, inwestycje, mieszkania, nieruchomości, podatki, prawo

Dziennik Gazeta Prawna informuje, że wzrośnie podatek od nieruchomości. Dlaczego? Ponieważ będzie naliczany od całej powierzchni wspólnej. Może to uderzyć zwłaszcza w mieszkańców obiektów, które posiadają duże powierzchnie wspólne.

Muszą się z tym liczyć mieszkańcy starszych kamienic, gdzie podatek ten może nawet wzrosnąć dwukrotnie. I choć nie są to duże stawki w skali roku, to jednak mogą okazać się problemem. Mieszkańcy budynków, które liczą mniej niż 10 lat nie będą mieli już takiego problemu, ponieważ tu część wspólna jest mocno ograniczona. Być może zmiany w podatkach będą miały wpływ na rozwój zielonego budownictwa czy wdrażanie energooszczędnych rozwiązań w istniejących budynkach, ze względu na redukcję kosztów utrzymania takiej przestrzeni.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: forsal.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.