Open Finance zadebiutował na giełdzie

Open Finance zadebiutował na giełdzie
Możliwość komentowania Open Finance zadebiutował na giełdzie została wyłączona, 05/04/2011, przez␣, w␣finanse

Akcje doradcy finansowego Open Finance wzrosły na otwarciu w debiucie na GPW o 5,83 proc., do 19,1 zł, a prawa do akcji wzrosły o 5,61 proc., do 19,01 zł.

Oferta publiczna Open Finance obejmowała 24.750.000 akcji, w tym 4.250.000 papierów serii C oraz 20.500.000 akcji sprzedawanych przez Getin Noble Bank. Środki z emisji spółka chce przeznaczyć na rozwój, w tym na przejęcie Link4 Life TUnŻ, a później także na ewentualne rozszerzenie profilu o działalność domu maklerskiego, TFI lub zakładu ubezpieczeń majątkowych.

Akcje cieszyły się ogromnym powodzeniem. Inwestorzy indywidualni nie mogli liczyć, że kupią tyle akcji, ile by chcieli – średnia stopa redukcji dla nich wyniosła 74,18 proc.

Spółka planuje przejęcia: firm ubezpieczeniowych, towarzystw funduszy inwestycyjnych, stworzenie (albo przejęcie) domu maklerskiego. Pieniądze zostaną wydane też na reklamę i budowę nowych placówek – także w mniejszych miastach. Firma czeka na zgodę KNF na przejęcie Link4 Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. „(…) Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie sprawdzonych wzorców w Europie Zachodniej i rozszerzenie naszej działalności o nowe filary biznesowe” – napisał w oświadczeniu prezes Open Finance Krzysztof Spyra.

W ubiegłym roku Open Finance zarobił na czysto 72,3 mln zł wobec 65,1 mln zł w 2009 roku.

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.