Budimex zbuduje obwodnicę Suwałk

Budimex zbuduje obwodnicę Suwałk
Możliwość komentowania Budimex zbuduje obwodnicę Suwałk została wyłączona, 13/08/2015, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, podlaskie

Białostocki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wyborze oferty Budimeksu na projekt i budowę obwodnicy Suwałk. Oferta ma wartość 243,5 mln złotych netto.

Obwodnica Suwałk będzie połączona z oddaną do użytku w ubiegłym roku obwodnicą Augustowa, którą również wybudował Budimex. Nowa droga będzie miała 12,8 km i standard dwujezdniowej drogi ekspresowej (S61, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu). Obwodnica ominie miasto od zachodu i północy.

Na realizację inwestycji Budimex będzie miał 34 miesiące od dnia podpisania umowy (do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca).

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.