Ekologiczna Oaza Kampinos

Ekologiczne budownictwo staje się coraz bardziej popularne. Dbając o własną wygodę możemy równocześnie dbać o środowisko. Powstające pod Warszawą osiedle domów jednorodzinnych Oaza Kampinos to modelowy przykład zastosowania proekologicznych rozwiązań i wyjątkowej dbałości o komfort mieszkańców.

Oaza Kampinos to osiedle domów jednorodzinnych usytuowane w otulinie Parku Kampinoskiego. Inwestycję realizuje austriacki deweloper – firma UBM. Oaza Kampinos z założenia jest „blisko natury”, ale równie niedaleko jej do cywilizacji – zaledwie 30 km dzieli ją od centrum Warszawy (Małocice, gmina Czosnów). Domy w Oazie charakteryzuje nie tylko nowoczesna architektura, ale także użycie przyjaznych środowisku technologii.

Czym wyróżnia się ekologiczne budownictwo Oazy na tle tradycyjnego? Przede wszystkim właściwą lokalizacją – budynki dobrze komponują się z otoczeniem, nie zaburzają krajobrazu, są „wtopione” w przestrzeń, która je otacza. Wszystkie domy wkomponowano w duże, zadrzewione działki. Miłośnicy aktywnego i zdrowego trybu życia w najbliższym otoczeniu Oazy znajdą również liczne szlaki rowerowe i piesze, zabytki oraz miejsca pamięci (forty twierdzy Modlin, Żelazowa Wola, Czerwińsk, Palmiry, Granica i wiele, wiele innych).

Następny ważny wyróżnik to energetyczna oszczędność – domy zaprojektowane są tak, żeby pobierać jak najmniej energii i produkować jak najmniej zanieczyszczeń. Dlatego w każdym z siedmiu typów budynków zastosowano kolektory słoneczne oraz piece kondensacyjne na gaz wraz z odpowiednio dobranym systemem sterowania. (Latem prawie całe zapotrzebowanie mieszkańców domu jednorodzinnego na ciepłą wodę będzie pokrywane przez energię solarną).

Ekologiczny budynek musi być także zbudowany z materiałów (np. drewno, kamień), które nie zagrażają środowisku naturalnemu, a jednocześnie sprawiają, że życie mieszkańców budynku jest w pełni komfortowe. Mając to na uwadze architekci Oazy Kampinos zaprojektowali budynki, poświęcając wiele uwagi szczegółom (drewniane okna, drewniane parapety wewnętrzne, kamienne parapety zewnętrzne, drzwi wejściowe z systemem antywłamaniowym).

Już teraz efekty pracy wszystkich specjalistów zaangażowanych w powstanie Oazy Kampinos można oglądać w domu pokazowym. Aby zaprezentować wszystkie możliwości kryjące się w Oazie Kampinos, dom pokazowy został wyposażony dodatkowo w pompę ciepła i instalację naturalnego chłodzenia. Budynek ten to najlepszy dowód na zalety zrównoważonego, ekologicznego budownictwa.

Więcej informacji na www.oazakampinos.com

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.

Jeden komentarz

  1. 3 lutego, 2012 9:09

    Witam. Na wstępie pragnę szepnąć dobre słowo o tym blogu, naprawdę przyjemnie czyta się zamieszczane tu treści. Nie każdy blogger w tej branży umie pisać językiem, który ma w sobie to coś, co może przyciągnąć mnie do przejrzenia i skomentowania artykułu. „Ekologiczna Oaza Kampinos” – ten napis już widnieje wśród moich zakładek :). Jestem pewna, że nie jest to moja ostatnia wizyta na tym blogu. Tak się składa, że noszę się z zamiarem założenia własnego bloga i kolekcjonuję wszystkie wskazówki, które mogą mi to ułatwić. To, co mnie najbardziej martwi, to część techniczna i optymalizacja bloga, która ma pomóc w tym, żeby mój blog zachęcał ludzi do odwiedzin.

    Życzę miłego dnia – Kornelia Kwiatkowska

    P.S. Super wygląd bloga, chciałabym mieć podobny.