Nowoczesne wnętrza

Nowoczesne wnętrza
Możliwość komentowania Nowoczesne wnętrza została wyłączona, 26/09/2013, przez␣, w␣apartamenty, architektura i design, domy, mieszkania, mieszkaniowe

Podczas urządzania własnego M coraz częściej stawiamy na prostotę stylu i minimalizm. By jednak wnętrza nabrały odrobiny przytulności, zachowując przy tym odpowiednią dozę oryginalności, warto przyjrzeć się jednemu z ostatnich trendów. Użycie szkła w konstrukcjach i wykończeniach cieszy się coraz większą popularnością, a zakres jego zastosowania jest niezwykle urozmaicony.

W domu urządzonym w nowoczesnym stylu dominuje minimalizm. Nie znajdziemy tu zbędnych bibelotów, mamy za to przestronne pomieszczenia i elegancki design. Szklane elementy doskonale tu pasują. Dzięki profesjonalnemu montażowi tafli mamy całkowitą pewność, że to inwestycja na lata, gdyż szkło hartowane używane w tego typu konstrukcjach jest odporne na zużycie, ścieranie czy odbarwienia. W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się konstrukcje balustrad z wykorzystaniem tego tworzywa. – Szkło jest coraz popularniejszym materiałem stosowanym w naszych domach. Coraz więcej osób decyduje się na szklane drzwi, obudowę szaf przesuwnych z interesującą grafiką czy właśnie balustrady – mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass z Poznania, specjalizującej się w wyrobie paneli szklanych. Schody ozdobione w ten sposób wyglądają ponadczasowo, elegancko i oryginalnie. Oprócz szkła przezroczystego i barwionego, interesującą opcją jest szkło z laminowaną grafiką, która pasuje do wystroju wnętrza. Z czystym sumieniem możemy puścić tu wodze fantazji.

Jak ożywić kuchnię

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo wiele czasu. Doskonałym pomysłem zarówno dla osób, które myślą tylko o odświeżeniu tego pomieszczenia, jak i dla tych, które planują generalne zmiany, jest zamontowanie szklanych paneli. Przylegają do ścian, tworząc równą gładką powierzchnię, a co najważniejsze – są odporne na wilgoć, tłuszcz, a także wysoką temperaturę. Łatwo też utrzymać je w czystości. – Klienci mogą wybierać spośród szerokiego wachlarza grafik, jakimi dysponujemy lub przynieść swoje autorskie zdjęcie. Mamy także wzory tapetowe. Co ciekawe, szkło możemy połączyć też z różnymi materiałami, np. drewnem – zaznacza Wiesław Śmigielski z Colour Glass. Jeśli zależy nam na nieprzeciętnym designie i lubujemy się we wszelkich nowinkach technicznych, idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie do paneli podświetlenia. To nie tylko element nowoczesności, ale i przyciągająca wzrok nietuzinkowa ozdoba.

Drzwi częścią aranżacji

Warto zastanowić się także nad zamontowaniem szklanych drzwi. Przenika przez nie światło, dodając pomieszczeniu uroku, a w słoneczny dzień szczególnie dają one piękną poświatę. Drzwi produkowane są na zamówienie, możemy zatem wybrać odpowiedni motyw pasujący do wystroju naszego M. Jest to z pewnością oryginalne rozwiązanie, dzięki któremu tchniemy trochę nowoczesności w nasze wnętrza. Graficznie możemy sobie wymarzyć praktycznie wszystko. Pamiętajmy, że drzwi wewnętrzne są bardzo istotnym elementem wyposażenia domu, tak więc ich dobór powinien być dokładnie przemyślany i przeanalizowany.

Omnie Agata Małecka