Nowa terma w górskim stylu

Możliwość komentowania Nowa terma w górskim stylu została wyłączona, 23/05/2011, przez␣, w␣infrastruktura, komercyjne, lokalne, małopolskie, miasta, regiony

Powstająca w Białce Tatrzańskiej terma Bania to obiekt wyjątkowy. Także, że względu na imponujący projekt architektoniczny, łączący w sobie nowoczesny design, naturalne materiały wykończeniowe i elementy regionalnego folkloru.

Otwarcie termy Bania planowane jest w połowie czerwca tego roku. Prace budowlane wciąż trwają. – To nowatorski projekt – mówi Stefan Stopa, dyrektor obiektu – Przede wszystkim przez fuzję nowoczesności i tradycji. Z jednej strony, proponujemy innowacyjne rozwiązania techniczne. Z drugiej – widoczne są odwołania do krajobrazu i folkloru miejsca, w którym się znajdujemy.

Falisty dach, pokryty naturalną roślinnością, to ciekawe rozwiązanie. Dzięki niemu, obiekt będzie wpisywał się w górzysty krajobraz okolicy. Zastosowanie naturalnych materiałów, użytych do budowy i wykończenia, determinuje niezwykły charakter miejsca. Jednym z podstawowych użytych tworzyw jest drewno, ozdobione ornamentami, nawiązującymi do lokalnej tradycji.

Turyści będą mieli zapewnione atrakcje: kąpiel w termalnej wodzie, znanej ze swoich leczniczych właściwości, relaks w wydzielonej strefie cichej, punkty gastronomiczne, serwujące tradycyjne regionalne potrawy, oraz sauna. Warto również wspomnieć o atrakcyjnym położeniu termy. Umiejscowiona u boku Kotelnicy, stoku cieszącego się ogromną popularnością wśród wielbicieli sportów zimowych, sąsiaduje z szeroką bazą noclegową i restauracyjną. Okolica Białki to teren dający duże możliwości wszystkim fascynatom aktywnego wypoczynku, o każdej porze roku.

Na otwarcie obiektu trzeba będzie poczekać do wakacji. Jednak biorąc pod uwagę obietnice właścicieli, już teraz możemy się przygotowywać na niezwykły relaks. Oczywiście, w góralskim duchu.

Photo by lukaszsauc (CC-BY)

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.