Miasta inwestują w spalarnie

Możliwość komentowania Miasta inwestują w spalarnie została wyłączona, 23/05/2011, przez␣, w␣ECO, infrastruktura, Kraków, małopolskie, mazowieckie, miasta, Poznań, regiony, Warszawa, wielkopolskie

W tamtym tygodniu Sejm uchwalił ustawę o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. Dzięki temu miastom łatwiej będzie budować spalarnie śmieci. W ostatnim czasie przetargi zdążyły ogłosić Poznań, Kraków i Płock. Jednak są to bardzo drogie inwestycje. Miasta zazwyczaj nie dysponują odpowiednimi kwotami, dlatego właśnie zaczynają poszukiwać prywatnych inwestorów. Zebranie funduszy nie jest łatwe, gdyż kapitał jest pozyskiwany od banków oraz z branży odpadowej, budowlanej i energetycznej. Do tej pory w Polsce działa jedna spalarnia śmieci w Warszawie.

Źródło: rp.pl, Photo by Josef Lex (CC-BY)

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.