Nowa inwestycja BPI Real Estate Poland przy ul. Chmielnej w Warszawie z pozwoleniem na budowę

Nowa inwestycja BPI Real Estate Poland przy ul. Chmielnej w Warszawie z pozwoleniem na budowę
Możliwość komentowania Nowa inwestycja BPI Real Estate Poland przy ul. Chmielnej w Warszawie z pozwoleniem na budowę została wyłączona, 30/05/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

BPI Real Estate Poland otrzymało pozwolenie na budowę inwestycji przy ulicy Chmielnej w Warszawie. Najnowszy projekt w portfolio dewelopera zakłada powstanie 2 nowoczesnych budynków, w których znajdą się 243 mieszkania o łącznej powierzchni 11.335 mkw. Inwestycja zlokalizowana jest w ścisłym centrum Stolicy, vis a vis Varso Tower – najwyższego budynku biurowego w Europie. We wschodniej części działki zaprojektowano pieszy pasaż z usługami, który ma połączyć ulice Chmielną i Złotą. Ciekawym wyróżnikiem inwestycji będzie ogród na dachu jednego z budynków do dyspozycji mieszkańców.

Nowa inwestycja BPI Real Estate Poland przewiduje powstanie dwóch budynków o eleganckiej, ponadczasowej architekturze dopasowanej do śródmiejskiego charakteru ulicy Chmielnej w Warszawie. W 2 budynkach. znajdą się 243 mieszkania o łącznej powierzchni 11.335 mkw. W inwestycji przewidziano także garaż podziemny. Projekt inwestycji, autorstwa S.A.M.I. Architekci, zakłada również stanowiska do ładowania aut elektrycznych, a także stojaki dla rowerów. Na dachu jednego z budynków znajdzie się ogród dostępny dla mieszkańców oraz tarasy przynależne do mieszkań zlokalizowanych na ostatniej kondygnacji. Ogródków nie zabraknie również na wewnętrznym dziedzińcu inwestycji. Od wschodniej strony nieruchomości powstanie otwarty pasaż z lokalami handlowo-usługowymi, który połączy ulicę Chmielną z ulicą Złotą. 

Obraz zawierający zewnętrzne, niebo, budynek, blok mieszkalny

Opis wygenerowany automatycznie

 – Po sukcesie naszych wcześniejszych inwestycji zrealizowanych w Warszawie, przyszedł czas na kolejne lokalizacje. Najważniejszym wyróżnikiem projektu przy ulicy Chmielnej będzie doskonałe położenie w samym sercu miasta na przeciwko Varso Tower – w odległości zaledwie 6 min pieszo od Dworca Centralnego i centrum handlowego Złote Tarasy. Zgodnie ze strategią biznesową przyjętą przez naszą spółkę, inwestycja będzie realizowana w duchu idei zrównoważonego rozwoju i koncepcji nowoczesnego miasta w 15 minut powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland. 

Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na drugą połowę 2024 r.

Omnie Katarzyna Maciak