Victoria Dom rusza z kolejnym projektem w Berlinie

Victoria Dom rusza z kolejnym projektem w Berlinie
Możliwość komentowania Victoria Dom rusza z kolejnym projektem w Berlinie została wyłączona, 12/10/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Victoria Dom bardzo dynamicznie rozwija się na rynku niemieckim. Do oferty sprzedażowej wprowadzony został kolejny projekt w Berlinie. Inwestycja dostarczy łącznie 33 mieszkania o metrażach od 45 do 133 m2 powierzchni. Przekazanie gotowych lokali planowane jest w 2023 roku.  

Victoria Dom rozpoczyna w Berlinie kolejną inwestycję. Projekt PANO położony jest w cichej dzielnicy mieszkaniowej w północno-wschodniej części miasta. Nowy budynek przy Schöneicher Strasse składa się z 33 lokali -2, -3 i -4 pokojowych o powierzchni od 45 m2 do 133 m2. Wolnostojący, 6-kondygnacyjny nowy budynek charakteryzuje się nowoczesną architekturą. Wokół powstaną tereny rekreacyjne i plac zabaw dla dzieci. Na terenie obiektu znajdują się również 33 miejsca parkingowe dla rowerów.

„W Niemczech rozwijamy się bardzo dynamicznie. Niedawno wprowadziliśmy do oferty piękny projekt w Lipsku, który będzie wpisywał się w starą XIX-wieczną zabudowę tego miasta. Teraz uruchamiamy naszą kolejną inwestycję w Berlinie. PANO jest bardzo funkcjonalnym i ładnym architektonicznie projektem mieszkaniowym w szybko rozwijającej się dzielnicy Lichtenberg. To nasze drugie przedsięwzięcie w tej okolicy. Poprzednia inwestycja – Berkenbruecker Steig – jest już prawie całkowicie sprzedana” – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A.

Inwestycja PANO wzbogaci ubogi w mieszkania rynek Berlina już w 2023 roku. „W mieście według szacunków brakuje około 100 tys. mieszkań. Nowych projektów jest niewiele. Dlatego zainteresowanie zakupem oferowanych przez nas lokali jest bardzo wysokie. Podobnie do sytuacji występującej na polskim rynku problemem są przeciągające się procedury administracyjne” – dodał Waldemar Wasiluk. 

Na rynku niemieckim spółka rozpoczęła ekspansję w 2016 r. wchodząc ze swoją ofertą w pierwszej kolejności do Berlina, a następnie w 2020 roku także do Lipska. Dotychczas zrealizowane zostały dwa projekty w Berlinie. Aktualnie w przygotowaniu i realizacji jest łącznie 7 inwestycji oferowanych w obu niemieckich aglomeracjach. 

Omnie Katarzyna Maciak