Najszybciej tanieją mieszkania w Sopocie

Najszybciej tanieją mieszkania w Sopocie
Możliwość komentowania Najszybciej tanieją mieszkania w Sopocie została wyłączona, 08/10/2012, przez␣, w␣Białystok, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, miasta, mieszkania, nieruchomości, Olsztyn, Poznań, raporty, Sopot, Szczecin, Toruń, Uncategorized, Warszawa, Wrocław

Nie zmniejsza się tempo spadków cen nieruchomości. We wrześniu ceny są niższe o kolejny punkt procentowy w stosunku do sierpnia. Największy spadek dotyczy Sopotu, gdzie kolejny już miesiąc mamy do czynienia z ponad 3% obniżką. W rezultacie metr kwadratowy mieszkania jest o 1000 złotych tańszy niż we wrześniu 2011.

Nadal w szybkim tempie tanieją mieszkania w Łodzi – we wrześniu o 1,6%, w Szczecinie -1,7%. W tempie szybszym niż średnia dla wszystkich miast spadają również ceny w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Trudno spodziewać się zmiany tej tendencji, mimo iż zazwyczaj jesień jest dobrym okresem na rynku nieruchomości, w którym ożywia się popyt i zawartych zostaje wiele transakcji.

W ofercie najłatwiej znaleźć mieszkanie dwupokojowe. Lokale takie mają średnią powierzchnię 47 metrów kwadratowych i stanowią 40,5% podaży. Duży odsetek stanowią również mieszkania trzypokojowe – 34,5%. Kawalerki to około 12% mieszkań wystawionych na sprzedaż. Niewiele – zaledwie 2,5% to duże mieszkania o powierzchni ponad 120 metrów – 5 pokojowe i większe.

Średnie ceny ofertowe mieszkań IX 2011- IX 2012

Źródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera
Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.