Kredyt w Euro jeśli zarabiasz ponad 15 tys.

Kredyt w Euro jeśli zarabiasz ponad 15 tys.
Możliwość komentowania Kredyt w Euro jeśli zarabiasz ponad 15 tys. została wyłączona, 08/10/2012, przez␣, w␣finanse, porady, raporty

We wrześniu banki wprowadzały zarówno podwyżki jak i obniżki marż. W ich wyniku przeciętna marża nieznacznie spadła – z 1,45% do 1,39%. Osoby zainteresowane zaciągnięciem kredytu nie mają jednak powodów do zadowolenia. Obecnie na rynku jest bowiem niewiele ofert z niską marżą. Dla przykładu jeszcze w czerwcu aż 8 banków oferowało marże poniżej 1,2%. Obecnie dostępne są tylko 3 takie oferty. Poza tym zupełnie zniknęły już takie z marżą wynoszącą 1% lub poniżej.

W przypadku kredytów w euro w minionym miesiącu marże się nie zmieniły. Będzie jednak jeszcze trudniej o taki kredyt. BZ WBK, którzy oferuje najniższą marżę, podwyższył we wrześniu wysokość wymaganego dochodu. Obecnie bank ten udziela kredytów w euro tylko jeśli dochód rodziny wynosi nie mniej niż 15 000 zł. W przypadku jednego wnioskodawcy dochód musi wynieść przynajmniej 10 000 zł.

Dobrą informacją jest natomiast to, że wrześniowe raty kredytów walutowych nie były zbyt wysokie dzięki stosunkowo niskiemu kursowi franka i euro. Spadają również raty kredytów w złotych. Tu przyczyną jest obniżanie się stawki WIBOR w oczekiwaniu na obniżki stóp NBP. Co istotne w kolejnych miesiącach raty kredytów w złotych mogą dalej spadać. Oczekuje się bowiem, że w połowie przyszłego roku stopy procentowe w naszym kraju będą o 1 pkt. proc. niższe niż obecnie.

Dotyczy kredytu na kwotę 300 tys. zł, wkład własny 25%

Dotyczy kredytu na kwotę 300 tys. zł, wkład własny 25%

Dotyczy 4-osobowej rodziny z dochodem 8 tys. zł netto

Tagi:␣
front

Omnie Jarosław Sadowski

Analityk firmy Expander – Ekspert Finansowy. Absolwent Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. Analizuje rynek usług sektora bankowego. Ocenia oferty banków w zakresie kredytów, rachunków i kart. Swobodnie porusza się też w tematyce emerytalnej. Jest współtwórcą comiesięcznego rankingu funduszy inwestycyjnych oraz Raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.