Mieszkania w stolicy znowu dużo droższe niż w całej Polsce

Mieszkania w stolicy znowu dużo droższe niż w całej Polsce
Możliwość komentowania Mieszkania w stolicy znowu dużo droższe niż w całej Polsce została wyłączona, 23/01/2012, przez␣, w␣ceny, dolnośląskie, finanse, Gdańsk, inwestycje, Kraków, małopolskie, mazowieckie, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, pomorskie, Poznań, regiony, sprzedaż, Warszawa, wielkopolskie, Wrocław

Z raportu firmy Emmerson „Pierwotny rynek mieszkaniowy” wynika, że w IV kwartale 2011 r. po raz kolejny stolica okazała się oferować najdroższe mieszkania. Podczas gdy w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu za metr kwadratowy płacono 5-7 tys. zł, w Warszawie było to 7-9 tys. zł.

Eksperci uważają, że ta rozbieżność cenowa wynika z wyższych cen działek w stolicy, a także kosztów robocizny.

Największym powodzeniem we wszystkich miastach cieszą się tzw. mieszkania kompaktowe. I choć deweloperzy dostosowują się do wymagań klientów, którzy poszukują jak najmniejszego metrażu z jak największą liczbą pokoi, eksperci oceniają, że nowe projekty, które wchodzą na rynek są gorsze jakościowo.

 

Źródło: wyborcza.biz

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.