Najdroższa willa w Ameryce sprzedana za rekordowe 190 mln dolarów

Najdroższa willa w Ameryce sprzedana za rekordowe 190 mln dolarów
Możliwość komentowania Najdroższa willa w Ameryce sprzedana za rekordowe 190 mln dolarów została wyłączona, 27/05/2013, przez␣, w␣Ameryka, nieruchomości, świat, Uncategorized

635047307687756130W USA został odnotowany nowy rekord na rynku nieruchomości. Za 190 milionów dolarów wystawiono na sprzedaż posiadłość Copper Beech.

Posiadłość usytuowana jest w Greenwich  w stanie Connecticut. Miasteczko to od dawna słynie z wysokich cen nieruchomości, a to dzięki  upodobaniu  maklerów z Wall Street , którzy szczególnie upodobali sobie miasteczko ze względu na bliskość Nowego Yorku.

Czemu tak wysoka wycena?

Willa obejmuje 50 akrów ziemi, do których należy mila linii brzegowej zatoki Long Island Sound i dwie przybrzeżne wyspy. Główny część  to renesansowy dwór o powierzchni aż 1255 metrów kwadratowych. Obejmuje 12 sypialni, 7 łazienek i dwie toalety, wykładana szlachetnym drewnem biblioteka oraz jadalnia, której okna są zdobione maswerkami, a ściany podpierają dębowe kolumny. W kompleksie znajdują się też solarium, winiarnię, skrzydło mieszkalne dla personelu i 3-poziomowe foyer. Oryginalna kuchnia wyposażona jest  w windę na posiłki mieści się w piwnicy. W większości pokoi podziwiać można pięknie zdobione kominki.

Ceny 190 milionów dolarów nie zażądał dotąd żaden właściciel nieruchomości w USA. Drugi najdroższy dom wystawiony na sprzedaż, czyli posiadłość Crespi-Hicks w Dallas w stanie Teksas, jest niemal o jedną trzecią tańsza. Wycenia się ją na 135 milionów dolarów.

Źródło:

https://www.forbes.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.