Mała aktywność na rynku luksusowych nieruchomości

Mała aktywność na rynku luksusowych nieruchomości
Możliwość komentowania Mała aktywność na rynku luksusowych nieruchomości została wyłączona, 27/07/2011, przez␣, w␣Azja, świat

W największych miastach azjatyckich maleje aktywność na rynku luksusowych nieruchomości. Ceny powoli spadają, w tym kwartale o 1,8 proc. w stosunku do poprzedniego.

Spośród ośmiu rynków luksusowych nieruchomości mieszkaniowych, w czterech zanotowano wzrost wartości w ciągu tego kwartału. Ceny pozostały niemalże bez zmian w trzech dużych miastach, a spadły w Pekinie.

W drugim kwartale tego roku w Hong Kongu ceny wzrosły o 7,3 proc.  Jest to rezultat rosnących cen wynajmu oraz niskiego poziomu podaży.

W związku z aktualną polityką oraz wysokością stóp procentowych, rynek luksusowych nieruchomości pozostanie stabilny lub zanotuje nieznaczny wzrost. Ceny w Chinach mają spaść, przewiduje się, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy deweloperzy wprowadzą obniżki.

 

Źródło: www.propertwire.com

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.