Buspasy pod prąd w centrum miasta?

Buspasy pod prąd w centrum miasta?
Możliwość komentowania Buspasy pod prąd w centrum miasta? została wyłączona, 04/01/2013, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Śródmieście, Warszawa

Zarząd Transportu Miejskiego planuje stworzenie buspasów na mniejszych uliczkach w centrum Warszawy. Miałyby powstać m.in. na ul. Jasnej i Mazowieckiej, które są jednokierunkowe. Co ciekawe, autobusy miałyby kursować w przeciwnym do samochodów kierunku.

Leszek Ruta, dyrektor ZTM, tak tłumaczy ten pomysł:  – W takim wypadku nie ma problemu z zajeżdżaniem drogi autobusom, czy innym pojazdom uprawnionym do korzystania z buspasa przez samochody. Jak ktoś się spodziewa autobusu z przeciwka, to nie wjedzie na buspas.

Z usprawnieniem ruchu w centrum trzeba będzie jeszcze poczekać. Plany mogą zostać zrealizowane dopiero po ukończeniu budowy centralnego odcinka metra, czyli za ok. 2 lata.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by ZeroJeden (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.