Już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na budowę A2

Już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na budowę A2
Możliwość komentowania Już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na budowę A2 została wyłączona, 11/10/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, przetargi, przetargi, publiczne, Warszawa

GDDKiA ma ogłosić wkrótce przetarg na budowę A2 na wschód od Warszawy. „Gazeta Wyborcza” podaje, że trasa będzie prowadzić w kierunku Mińska Mazowieckiego.

Przedłużenie A2 odciążyłoby wąską drogę wylotową z Warszawy, którą codziennie przejeżdża tysiące samochodów. Na Mazowszu powstały dwa odcinki A2: między Strykowem, a węzłem Konotopa oraz na obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Nie jest jednak znana dokładna data ogłoszenia przetargu. Odcinek, którego będzie dotyczyło postępowanie ma mieć 15 km długości i będzie podzielona na dwie części. Pierwsza, będzie prowadziła od węzła Lubelska niedaleko Wiązowny do węzła Konik. Jej długość to 5,6 km. Drugi, ma dalej prowadzić do wjazdu na autostradową obwodnicę Mińska Mazowieckiego.

Według planów, nowa droga ma zostać oddana do użytku w 2019 lub 2020 roku. Firmy, które wygrają przetrag będą musiały przygotować projekt projekt autostrady, a na jego podstawie inwestor ma się starać o pozwolenie na budowę, co uzasadnia dość daleki termin realizacji trasy.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.