Jak zarządzać swoimi dostawami łatwo, szybko i wygodnie? Dachser proponuje eLogistics

Możliwość komentowania Jak zarządzać swoimi dostawami łatwo, szybko i wygodnie? Dachser proponuje eLogistics została wyłączona, 27/02/2013, przez␣, w␣inwestycje

Czy można zdalnie zarządzać zleceniami i dostawami? Jak maksymalnie ułatwić sobie współpracę z operatorem logistycznym? Dachser proponuje swoim klientom platformę komunikacyjną eLogistics, która dzięki wykorzystaniu internetowych narzędzi umożliwia klientom dostęp do zarządzania transportem towarów.

Firma logistyczna, aby móc efektywnie pracować dla swoich klientów, musi dysponować odpowiednim zapleczem informatycznym. Obecnie systemy IT nie tylko pomagają w zarządzaniu oraz optymalizują procesy logistyczne, ale również tworzą swoistą platformę komunikacji z klientem. Dachser, działający globalnie operator logistyczny, proponuje swoim klientom szereg aplikacji działających online, ułatwiających codzienną współpracę i komunikację.

Stały kontakt i kontrola
Aplikacje eLogistics zostały stworzone, aby umożliwić klientom stały kontakt z operatorem, ułatwić dostęp do informacji o przesyłkach oraz pomóc sprawnie zarządzać zleceniami online. Dzięki tym aplikacjom wiele czynności można wykonać łatwo, wygodnie i szybko. Klient może m.in. obliczyć koszt przewozu na stronie internetowej, jednym kliknięciem wysłać zlecenie, a następnie monitorować los swojej przesyłki. „Nasi klienci bardzo cenią sobie możliwość pracy na platformie internetowej eLogistics – łatwo i szybko mogą przesłać zlecenia, śledzić swój transport oraz sprawnie zarządzać przesyłkami. Korzystanie z eLogistics jest bardzo łatwe i intuicyjne, klienci potrzebują jedynie dostępu do sieci internetowej” – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.
Na całym świecie z aplikacji eLogistics korzysta 12 000 klientów firmy Dachser, a w Polsce 300. Najpopularniejsze operacje klientów w eLogistics to wysyłanie zleceń, przeliczanie kosztów, sprawdzanie statusu przesyłki i rozliczanie faktur.

Aplikacje eLogistics:
shipmentpointer – Umożliwia błyskawiczny dostęp do danych o przesyłce. Status przesyłki można uzyskać również poprzez sms.
shipmentcontrol – Dzięki wykorzystaniu techniki GPRS, śledzi przesyłki – informacje z urządzenia mobilnego kierowcy są przesyłane do systemu centralnego. Klienci mogą szybko uzyskać informację np. o czasie dostawy.
transportorder – System do składania zleceń spedycyjnych i zleceń odbiorców online. Dzięki integracji z systemem TMS (transport management system), aplikacja może być personalizowana.
freightquotation – Umożliwia obliczanie kosztów przewozu
warehousecontrol – Umożliwia śledzenie losów przesyłki w magazynie. Można sprawdzić zarówno status przesyłki, jak i śledzić towar po numerze seryjnym.
productpilot – Ułatwia wybór odpowiednich usług entargo. Pozwala ustalić czas dostawy na terenie całej Europy, wystarczy wprowadzić kod kraju i kod pocztowy.
ordermonitor – Umożliwia szczegółowe monitorowanie zamówień złożonych u dostawców z całego świata. Klienci mogą korzystać z funkcji zaawansowanego wyszukiwania, tworzenia raportów oraz przesyłania dokumentów na serwer.
invoicecenter – Umożliwia zarządzanie fakturami
palletpoolaccount – Elektroniczne rozliczanie palet, obejmujące zarządzanie opakowaniami typu europaleta, palety Dusseldorf i skrzynie.

W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda euro, zatrudniając 21 000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

Omnie Dachser

Dachser Sp. z o. o. w Polsce reprezentuje międzynarodowego operatora logistycznego Dachser GmbH & Co. KG. Firma została założona w 1930 roku w Kempten (Bawaria/Niemcy) przez Thomasa Dachsera. Obecnie grupa Dachser liczy 315 oddziałów na całym świecie, 232 w Europie i 8 w Polsce. Tworzą one międzynarodową i krajową sieć terminali dystrybucyjnych. Dachser specjalizuje się w transporcie ładunków drobnicowych, przewozie ładunków częściowych (LTL) i całopojazdowych (FTL) oraz usługach magazynowania i konfekcjonowania towarów (logistyka kontraktowa). Firmę wyróżnia innowacyjny system informatyczny, wspólny dla wszystkich oddziałów Dachser. Atutem firmy jest dynamicznie rozwijająca się sieć połączeń drobnicowych na terenie Europy. Sieć spedycji lotniczej i morskiej zapewnia połączenie z całym światem. Dachser to jeden z niewielu operatorów logistycznych, który skutecznie łączy globalny zasięg, ogromną skalę operacji, z elastycznością i spersonalizowaną obsługą.