Jak przygotować lokal pod wynajem?

Jak przygotować lokal pod wynajem?
Możliwość komentowania Jak przygotować lokal pod wynajem? została wyłączona, 08/10/2013, przez␣, w␣apartamenty, domy, Headline, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, porady, wynajem

Jesteś właścicielem mieszkania, które chciałbyś wynająć? Zanim to zrobisz, poświęć trochę czasu na odpowiednie przygotowanie swojego lokalu, dzięki któremu szybko i łatwo i znajdziesz lokatorów i będziesz cieszyć się ze stałych wpływów na swoje konto. Według statystyk potencjalny najemca już po 30 sekundach jest w stanie ocenić, czy dane mieszkanie jest dla niego atrakcyjne czy nie. Dlatego właśnie pierwsze wrażenie jest takie ważne!

A zatem warto zainwestować w niewielki remont mieszkania, który to zwróci się w dość szybkim czasie, poprzez podniesienie wartości miesięcznego czynszu najmu Twojego mieszkania:

 1. Odśwież ściany poprzez pomalowanie oraz uzupełnienie ubytków. Jeśli chcesz malować ściany wybierz kolor ciepły i jasny, który optycznie powiększy pomieszczenia. Oczywiście jeśli mowa o ścianach, nie zapominajmy też o podłodze. Wszelkiego typu plamy na dywanach dobrze jest usunąć, a płytki muszą być w dobrej kondycji.

2. Stare meble warto zastąpić nowszymi według przyjętych standardów (np. meble IKEA są dość popularne, estetyczne i niedrogie). Właściwy dobór kolorów i mebli naprawdę możne zdziałać cuda.

3. Jeśli w sypialni masz puste łóżko z pewnością kupno narzuty będzie dobrą inwestycją. Dopasuj ją kolorystycznie, aby pasowała do ścian bądź tapety

4. Warto jest zainwestować w dodatki – np. choćby ciekawy kwiat w doniczce czy poduszki pasujące odcieniem do dywanu zrobią dużą różnice a obumarłe kwiaty z doniczek, czy nawet stare meble, które wiesz, że już ci się nie przydadzą usuń.

5. Trudno uwierzyć, że drobny retusz może całkowicie zmienić wygląd zniszczonej łazienki. Na korzystny wygląd wnętrza duży wpływ ma nowa kolorystyka i konsekwentnie dobrane dodatki. Ważne jest aby ściany pomalować farbą odporną na wilgoć a sanitariaty po długotrwałym użytkowaniu przez wcześniejszych najemców wymienić na nowe.

6. W dzisiejszych czasach, gdzie przeważa pośpiech i każda chwila jest dla nas ważna, potencjalny najemca przed wizytą w jakimkolwiek mieszkaniu chce je obejrzeć na zdjęciach. W ten sposób przeprowadza wstępna selekcję. Dlatego ważne jest to, w jaki sposób mieszkanie przedstawione jest na zdjęciach, czy zachęca do kolejnego kroku jakim jest wizyta w twoim mieszkaniu

Jeżeli nie jesteś przekonany czy sam sobie z tym poradzisz, nie masz zmysłu artystycznego jak i samego pomysłu na swoje mieszkanie, nie znasz ekipy remontowej godnej polecenia, skorzystaj z naszego doświadczenia, a Twoje mieszkanie zacznie przynosić Ci zyski.

Omnie MY MLS

MY MLS to największa lubelska sieć wymiany ofert. Zrzeszamy wyłącznie doświadczone i znające lokalny rynek lubelskie biura nieruchomości. Pracują dla nas licencjonowani pośrednicy w obrocie nieruchomościami posiadający niezbędne ubezpieczenie OC. Zapewnia to komfort i bezpieczeństwo naszych Klientów! Naszym Klientom oferujemy doradztwo przy zakupie nieruchomości, negocjacje, pomoc przy zgromadzeniu dokumentów niezbędnych do sprzedaży, wybór notariusza, rzeczoznawcy, protokolarne przekazanie nieruchomości. Dla Klientów zainteresowanych zakupem proponujemy bezpłatną pomoc w otrzymaniu kredytu hipotecznego. www.mymls.pl