Inwestycja Monopol z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent

Inwestycja Monopol z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent
Możliwość komentowania Inwestycja Monopol z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent została wyłączona, 16/11/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Zlokalizowana przy warszawskim placu Konesera inwestycja Liebrecht & wooD – Monopol – została wyróżniona certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent. To potwierdzenie znakomitych praktyk w zakresie technologii oszczędzania energii, użytych materiałów czy zastosowania innych rozwiązań proekologicznych. 

Certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) przyznawany jest inwestycjom spełniającym restrykcyjne wymagania środowiskowe. Wyróżnienie dla Monopolu jest potwierdzeniem najwyższych standardów w tym zakresie. Wcześniej budynki otrzymały certyfikat na etapie projektowym – również na poziomie Excellent. To oznacza, że jest to kolejne przedsięwzięcie Liebrecht & wooD, które zostało wyróżnione w ten sposób.

Zastosowane rozwiązania sprawiają, że nasz projekt odpowiada na aktualne wyzwania zrównoważonego budownictwa. To nie tylko systemy zapewniające oszczędność energii czy wody wewnątrz samej inwestycji, ale także pozwalające między innymi na zbieranie wody opadowej, mogącej służyć do nawadniania roślin. Tego rodzaju elementy, w połączeniu                            z lokalizacją umożliwiającą swobodny dostęp do transportu publicznego, doceniane są przez najemców, którym bliska jest troska o środowisko naturalne – mówi Dominika Nowakowska, Sustainability Engineer BREEAM Assessor, Liebrecht & wooD Poland.

Budynki biurowe Monopol zostały ocenione pod kątem zastosowanych rozwiązań środowiskowych, w takich elementach jak: energia, zarządzanie odpadami, wykorzystanie materiałów budowalnych, zdrowie i dobre samopoczucie, ekologia, wykorzystanie wody czy transport. 

Inwestycja firmy Liebrecht & wooD składa się z dwóch pięciopiętrowych budynków biurowych, połączonych ze sobą garażem podziemnym. Obiekt o powierzchni 22 000 m2 został oddany do użytku w kwietniu 2021r. 

Wśród najemców inwestycji Monopol znajdują się m.in.: PepsiCo, Grupa WPP, Spaces i Raiffeisen Bank International AG. 

Omnie Katarzyna Maciak