Inwestor walczy z miastem o Emilię

Inwestor walczy z miastem o Emilię
Możliwość komentowania Inwestor walczy z miastem o Emilię została wyłączona, 16/10/2012, przez␣, w␣lokalne, mazowieckie, miasta, nieruchomości, regiony, sprzedaż, Warszawa

Zaostrza się konflikt między firmą Griffin Advisors a ratuszem. Przemysław Krych z Griffin Investments poinformował, że w prowadzonej przed transakcją korespondencji z miastem widnieje informacja, iż pawilon Meble Emilia nie stanowi “przedmiotu zainteresowania konserwatorskiego”. Wiadomość, że obiekt znajduje się na liście zabytków została opublikowana na stronie internetowej kilka godzin po tym, jak firma przelała już 115 mln zł.

Agnieszka Kłąb, rzeczniczka ratusza, potwierdza, że wpis do ewidencji powstał w tym czasie, jednak twierdzi, że było to wciąż przed podpisaniem transakcji.

Jak komentuje Jacek Bielecki z Polskiego Związku Firm Deweloperskich: – Nabywca został wprowadzony w błąd. Nikt nie mówi, żeby cennych budynków nie chronić, ale róbmy to jawnie. Tu postąpiono w sposób skryty.

Źródło: gazeta.pl

Photo by Kocio (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.