Komornicy sprzedają mieszkania

Komornicy sprzedają mieszkania
Możliwość komentowania Komornicy sprzedają mieszkania została wyłączona, 16/10/2012, przez␣, w␣ceny, finanse, mieszkaniowe, nieruchomości, prawo

Z danych wynika, że aż 80 procent domów, mieszkań i działek, które przejmują komornicy, trafia na licytacje. Oferty takie są atrakcyjne z tego względu, że cena wywoławcza to jedynie 75 proc. wartości obiektu, a w przypadku ponownego trafienia na aukcję jest to 65 proc.

Jak informuje Agnieszka Powichrowska z Warszawskiej Izby Komorniczej: – Największym powodzeniem cieszą się mieszkania małe i w dobrych lokalizacjach, a także niezabudowane działki.

Duża liczba mieszkań przejmowanych przez komorników to efekt niewypłacalności Polaków. Coraz trudniej im spłacać zobowiązania finansowe, szczególnie wtedy, gdy pożyczki wzięli z parabanków.

Źródło: nieruchomosci.dziennik.pl

Photo by Koefbac (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.