O ile spadły ceny mieszkań?

Możliwość komentowania O ile spadły ceny mieszkań? została wyłączona, 07/07/2011, przez␣, w␣ceny, dolnośląskie, finanse, Gdańsk, inwestycje, Katowice, Kraków, Łódź, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, regiony, śląskie, sprzedaż, Warszawa, wielkopolskie, Wrocław

W większości dużych polskich miast staniały mieszkania. Najbardziej we Wrocławiu i Krakowie, gdzie od początku 2010 r. do połowy 2011 r. zanotowano spadek cen o 7,8 proc. i 7,4 proc. W Poznaniu natomiast wartość spadła o 6,7 proc., w Warszawie o 5,9 proc., w Łodzi o 3,9 proc., w Gdańsku o 3,7 proc. Tylko w Katowicach zanotowano nieznaczny wzrost – o 0,08 proc.

Najwięcej kosztuje metr kwadratowy w Warszawie (średnio 8,6 tys. zł), następnie plasuje się Kraków (7,2 tys. zł), Wrocław (6,8 tys. zł), Poznań (6,7 tys. zł), Gdańsk (6,4 tys. zł) i Katowice (5,3 tys. zł).

Według ekspertów w przyszłości deweloperzy będą musieli wciąż obniżać ceny, aby przyciągnąć klientów do kupna nowych mieszkań.

 

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Plokin (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.