Specustawa regulująca łupki

Możliwość komentowania Specustawa regulująca łupki została wyłączona, 07/07/2011, przez␣, w␣działki, ECO, grunty, infrastruktura, inwestycje, prawo, regiony

Jak podaje „Rzeczpospolita”, polskie przepisy nie są dostosowane do wydobywania gazu łupkowego. Eksperci, na których powołuje się dziennik sugerują, że najlepszym rozwiązaniem prawnym jest stworzenie specustawy.

Wydobywanie gazu łupkowego może naruszać przepisy środowiskowe i geologiczne. Na terenach rezerwatów, czy też parków narodowych obowiązuje przecież zakaz wydobywania kopalin, a część terenów ma być objęta regulacjami unijnymi z tytułu programu Natura 2000.

Problemem może być również fakt, że decyzje o wszelkich inwestycjach podejmują gminy. Część z nich ma już konkretne plany zagospodarowania przestrzennego, które mogą się krzyżować z planami inwestorów. Nie ma również przepisów regulujących sam proces wydobywania gazu z łupków.

 

Źródło: gazeta.pl

Photo by Panek (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.