Oszczędność czasu dzięki pośrednikowi

Oszczędność czasu dzięki pośrednikowi
Możliwość komentowania Oszczędność czasu dzięki pośrednikowi została wyłączona, 18/04/2011, przez␣, w␣mieszkaniowe, porady

Dla internautów biorących udział w ankiecie firmy Metrohouse & Partnerzy największą korzyścią wynikającą z obsługi przez agenta nieruchomości jest… oszczędność czasu.

W ankiecie przygotowanej na stronach metrohouse.pl i partnerzy.pl internauci mieli możliwość odpowiedzi na pytanie o powody korzystania z biur pośrednictwa. Aż 35 proc. udzielonych odpowiedzi wskazuje, że pośrednik jest angażowany w proces transakcyjny, aby zaoszczędzić na czasie. Na drugim miejscu ankietowani wskazywali na fachową/profesjonalną pomoc w realizacji zlecenia (29 proc.). Bezpieczeństwo zakupu i bogatą ofertę wskazano odpowiednio w 19 i 17 proc. odpowiedzi.

– Choć wyniki ankiety mogą być dość zaskakujące, to z praktyki wiem, że klienci w nawale obowiązków szczególnie doceniają fakt, że dzięki agentowi mogą zaoszczędzić dużo czasu, mówi Marcin Kubiak, dyrektor biura Metrohouse we Wrocławiu. – Klienci są zabiegani, często powierzają nam klucze od mieszkań, doceniają to, że w ich imieniu agent umówi spotkanie, skoordynuje kontakt z doradcą kredytowym, wynegocjuje cenę nieruchomości i przygotuje komplet dokumentów do transakcji. W dużych miastach, gdzie tempo życia jest bardzo szybkie, sprzedaż lub kupno mieszkania we własnym zakresie jest szalenie czasochłonne, dodaje Marcin Kubiak.

Źródło: www.metrohouse.pl; www.partnerzy.pl

Tagi:␣
front

Omnie Marcin Jańczuk

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. 10 lat doświadczenia w branży nieruchomości (m.in. pośrednictwo, wyceny i analizy nieruchomości). Dyrektor w Metrohouse S.A. Współautor Raportu Polski Rynek Nieruchomości. Stały współpracownik mediów, bloger: mieszkaniowy.bblog.pl oraz okiemmetrohouse.wordpress.com.