Grano Marina Hotel wkrótce gotowy

Grano Marina Hotel wkrótce gotowy
Możliwość komentowania Grano Marina Hotel wkrótce gotowy została wyłączona, 28/09/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Dekpol Budownictwo zbliża się do zakończenia budowy ekskluzywnego Grano Marina Hotel w Gdańsku. Obiekt jest zlokalizowany nad wodą, przy nabrzeżu Martwej Wisły, nieopodal Wyspy Sobieszewskiej. W piątek, 23 września, na terenie inwestycji odbyła się tradycyjna wiecha, co oznacza, że budynek osiągnął już ostateczną wysokość 11 kondygnacji.

Sol Marina to obecnie jedno z najbardziej prestiżowych przedsięwzięć z segmentu premium w Polsce. Projekt, którego inwestorem jest Dekpol Deweloper, a generalnym wykonawcą Dekpol Budownictwo opiera się na połączeniu condohotelu i apartamentów przy luksusowej, gdańskiej marinie. Realizacja została podzielona na trzy etapy. W ramach pierwszego z nich powstanie condohotel ze 130 pokojami hotelowymi oraz 15 apartamentami wypoczynkowymi, a także 77 apartamentów z miejscami do cumowania jachtu lub łodzi motorowej.

Projekt uwzględnia także 10-piętrowy Grano Marina Hotel ze 130 pokojami. Piątkowa wiecha odbyła się właśnie w tej części kompleksu. Nowoczesny budynek Grano Marina Hotel będzie gotowy już w IV kwartale 2023 roku. 

Unikatową wartością projektu jest jego prestiżowa lokalizacja przy nabrzeżu Martwej Wisły. Wyjście na pełne morze zajmuje stąd zaledwie 20 minut. To jedno z ostatnich takich miejsc na polskim wybrzeżu, łączące bliskość natury z sąsiedztwem tętniącego życiem centrum. Otoczone parkiem krajobrazowym i rezerwatami przyrody Ptasi Raj i Mewia Łacha, Sobieszewo jest ostoją spokoju i dzikiej przyrody. Co ważne, szybko można dostać się stąd do Śródmieścia, gdzie znajdują się wszystkie atrakcje dużego miasta. 

Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji w pełni wyposażone nabrzeże z własnym kapitanatem. Twórcy przygotowali też wiele innych udogodnień, zaprojektowanych z myślą o wielbicielach życia na wodzie, jak i na lądzie. Wśród nich można wymienić basen, sauny, gabinety SPA, salon klubowy, restaurację, salę bankietową i konferencyjną oraz klub jachtowy. 

Sol Marina to zdecydowanie jedna z najbardziej luksusowych inwestycji na polskim rynku. Docenią ją zwłaszcza koneserzy, poszukujący na rynku perełek łączących świat nieruchomości i jachtów. Realizacja projektu na wybrzeżu wymagała jednak od wykonawcy niezwykłej precyzji. 

Wyzwania realizacyjne dla projektu związane są głównie z jego położeniem na terenie zalewowym w bezpośrednim sąsiedztwie Martwej Wisły – mówi Magdalena Miłoszewska, kierownik kontraktu Dekpol Budownictwo. – W trakcie roku obserwuje się spiętrzenia sztormowe wód, które występują nierównomiernie, co stanowi element utrudniający realizację.  Na terenie inwestycji występują złożone i skomplikowane warunki gruntowo-wodne, które wymuszają stosowanie konkretnych technologii posadowienia i zabezpieczenia budynku przed ich negatywnym wpływem. Całość inwestycji Sol Marina, która obejmuje między innymi budowę prywatnej przystani dla jachtów sąsiadującą bezpośrednio z apartamentami jest czymś unikatowym w skali kraju.  

Omnie Katarzyna Maciak