Problemy z systemem e-myto

Możliwość komentowania Problemy z systemem e-myto została wyłączona, 07/07/2011, przez␣, w␣infrastruktura, miasta, regiony

1 lipca zostały wprowadzone opłaty za przejazd tirów po autostradach. Kierowców tirów obowiązuje elektroniczny system opłat e-myto. Samochody ciężarowe muszą płacić od 20 do 53 gr za przejechany kilometr.

W ciągu ostatniego tygodnia liczba tirów na autostradach zmniejszyła się o 50-70 proc. Kierowcy decydują się na przejazd drogami krajowymi. Powoduje to powstawanie korków w miasteczkach leżących wzdłuż tras dróg krajowych.

Nowy system opłat sprawia też problem przewoźnikom miejskich autobusów. Część autobusów, kursujących z małych miast do większych aglomeracji, przejeżdża drogami krajowymi. Dodatkowe opłaty będą ogromnym obciążeniem dla gminnych budżetów. Sytuacja zmusiła Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej do wystąpienia przeciw Ministerstwu Infrastruktury.

Źródło: wyborcza.biz, Photo by KlimaIno (Wikimedia Commons)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.