GDDKiA odstąpiła od kontraktu

GDDKiA odstąpiła od kontraktu
Możliwość komentowania GDDKiA odstąpiła od kontraktu została wyłączona, 14/06/2011, przez␣, w␣drogi, infrastruktura, inwestycje

W poniedziałek, w godzinach wieczornych GDDKiA wydała oświadczenie o odstąpieniu od kontraktu z chińską firmą Covec na obu odcinkach A2. GDDKiA będzie domagać się ok. 741 mln zł odszkodowania od Covec.

Konsorcjum Covec miało wybudować dwa odcinki autostrady A2 między Strykowem a Konotopą o łącznej długości ok. 50 km. Wartość kontraktu opiewała na ok. 1,3 mld zł. Covec chciał go renegocjować.

Wiceszef GDKiA Andrzej Maciejewski powiedział, że chińska firma domagała się wzrostu wartości kontraktu, a wzrost miał być uzasadniany nowym zakresem prac do wykonania. Poinformował, że GDDKiA jednoznacznie oceniła „tę propozycję, jako (…) niezgodną z prawem, niezgodną z kontraktem i bezzasadną”.

Maciejewski podkreślił, że GDDKiA będzie domagać się odszkodowania od Covec za niezrealizowanie inwestycji. „To roszczenie, które my wstępnie oszacowaliśmy na kwotę 741 mln zł, jest oczywiście w mocy. (…) Skarb Państwa stracił w wyniku nieodpowiedniej realizacji kontraktu przez Covec i jej partnerów z konsorcjum. Będziemy się takiego odszkodowania domagać” – zaznaczył wiceszef GDDKiA.

Aby decyzja o odstąpieniu od kontraktu się uprawomocniła musi upłynąć 14 dni musi minąć. Za dwa tygodnie zapadnie więc decyzja, czy nowi wykonawcy A2 zostaną wybrani w drodze przetargu, czy negocjacji.

Źródło: PAP

 

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.