Victoria Dom z mocniejszym wsparciem rozwoju w Niemczech

Victoria Dom z mocniejszym wsparciem rozwoju w Niemczech
Możliwość komentowania Victoria Dom z mocniejszym wsparciem rozwoju w Niemczech została wyłączona, 14/12/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Victoria Dom Holding rozszerzyła współpracę z Funduszem Ekspansji Zagranicznej zarządzanym przez PFR TFI. Na podstawie zawartego porozumienia zwiększona została do 10 mln euro wartość przyznanego finansowania przeznaczonego na rozwój ekspansji w Niemczech. Obecnie w tym kraju Victoria Dom realizuje dziewięć projektów na terenie Berlina oraz Lipska. Wartość inwestycji na rynku niemieckim będących w przygotowaniu i realizacji sięga już blisko 1 mld zł. 

Victoria Dom Holding, będąca jedną z największych grup deweloperskich w Polsce, podpisała aneks do umowy z Funduszem Ekspansji Zagranicznej (FEZ), oferującym polskim firmom współfinansowanie ich zagranicznych projektów inwestycyjnych. Zgodnie z nową umową Fundusz Ekspansji Zagranicznej zwiększył finansowanie udzielane Victoria Dom z dotychczasowego poziomu 7 mln euro do 10 mln euro. Pozyskane dodatkowe środki spółka wykorzysta na przyspieszenie ekspansji prowadzonej na rynku niemieckim, w tym m.in. na zakup kolejnych gruntów oraz finansowanie bieżących i nowych projektów deweloperskich.

– Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy uznanie i zostaliśmy docenieni przez instytucję wspierającą polskie przedsiębiorstwa w ekspansji zagranicznej. Po około dziesięciu miesiącach od zawarcia pierwszej umowy z Funduszem Ekspansji Zagranicznej, uzgodniliśmy podwyższenie poziomu udzielanego nam finansowania, które pozwoli nam przyspieszyć tempo prowadzonych inwestycji. Tym bardziej, że rynek niemiecki oceniamy jako bardzo perspektywiczny, pozwalający generować marże na bardzo atrakcyjnym poziomie. Dlatego dynamicznie zwiększamy skalę działania. Wartość naszych projektów, za naszą zachodnią granicą, będących w realizacji i przygotowaniu sięga już blisko 1 mld złotych – podkreślił Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

– Doceniamy konsekwencję i sukcesy Victoria Dom w ekspansji zagranicznej, dlatego zdecydowaliśmy o zwiększeniu naszego zaangażowania finansowego, które umożliwi spółce przyspieszenie rozwoju na wymagającym niemieckim rynku. Jesteśmy partnerem działającym długofalowo i otwartym na rozszerzenie współpracy, jeśli polskie firmy widzą biznesowe szanse i chcą je wykorzystać.  – powiedział Maciej Bałabanow, dyrektor Departamentu Zarządzania Funduszem Ekspansji Zagranicznej w PFR TFI S.A.  

Na rynku niemieckim Victoria Dom rozpoczęła ekspansję w 2016 r. wchodząc ze swoją ofertą w pierwszej kolejności do Berlina, a następnie w 2020 roku także do Lipska. Dotychczas zrealizowane zostały dwa projekty w Berlinie. Aktualnie w przygotowaniu i realizacji jest łącznie dziewięć inwestycji oferowanych w obu niemieckich aglomeracjach. – Na razie chcemy dynamicznie rozwijać się na obsługiwanych już dwóch rynkach. W przyszłości planujemy wejście z naszą ofertą także do innych dużych aglomeracji. Rozwój w Niemczech pozwala nam poszerzać kompetencje, co pomaga także w rozwoju całej Grupy. Wiele funkcjonalności i rozwiązań stosowanych w niemieckich projektach wdrażamy również w inwestycjach realizowanych na krajowym rynku. Powoduje to, że nasza oferta jest bardzo dobrze przyjmowana przez polskich klientów – stwierdził Waldemar Wasiluk.  

Omnie Katarzyna Maciak