Francuzi mają budować A2

Możliwość komentowania Francuzi mają budować A2 została wyłączona, 05/07/2011, przez␣, w␣ceny, drogi, infrastruktura, inwestycje, Łódź, łódzkie, mazowieckie, miasta, przetargi, regiony, Warszawa

Według „Dziennika Gazety Prawnej”, to konsorcjum firm Eurovia i Warbud ma dokończyć budowę odcinka autostrady A2. Francuska firma zaakceptowała wszystkie warunki stawiane przez rząd.

Wspomniane konsorcjum gotowe jest objąć swoimi gwarancjami już wykonane prace budowlane. Ze wstępnych deklaracji wynika, że trasa byłaby przejezdna 10 maja 2012 r.

Pozostałe firmy biorące udział w przetargu uznały, że terminy wymagane przez rząd są nierealne.

Akceptacja wymagań to jedno, okazuje się, że dotrzymanie terminów wiąże się z wyższymi kosztami. Jeden z urzędników GDDKiA podaje, że Francuzi chcą dwukrotnie wyższego wynagrodzenia niż Chińczycy.

Wciąż nie wiadomo co z drugim odcinkiem autostrady pozostawionym przez Chińczyków. Budową jest zainteresowana spółka Dolnośląskie Surowce Skalne.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Photo by Polimerek (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.