Amerykańscy eksperci przewidują dalsze drastyczne spadki cen

Amerykańscy eksperci przewidują dalsze drastyczne spadki cen
Możliwość komentowania Amerykańscy eksperci przewidują dalsze drastyczne spadki cen została wyłączona, 29/06/2011, przez␣, w␣Ameryka, mieszkania, mieszkaniowe, świat

Zgodnie z oczekiwaniami S&P/Case Shiller potwierdził wyraźny spadek cen domów na amerykańskim rynku. Ten uznawany za najlepszy miernik cen domów wskaźnik spadł w kwietniu najbardziej od 17 miesięcy. W ujęciu rocznym poszedł w dół o 4%. W porównaniu z marcem tego roku obniżył się o 0,1%. Utrzymująca się niska sprzedaż oraz wciąż duża podaż ze strony instytucji, które przejęły domy od niesolidnych dłużników, skłaniają fachowców do oczekiwania na dalszy regres cen w USA. Sam współtwórca indeksu cen domów profesor Shiller twierdzi, że nie będzie dla niego zaskoczeniem jeśli w najbliższych 5 latach ceny pójdą w dół o 10-25%. Z 20 miast branych pod uwagę w tym indeksie, bazującym na porównywalnej próbce nieruchomości zmieniających właścicieli, zniżka cen nastąpiła w 11. Największa była w Minneapolis. Sięgała 11% w skali roku. Wyjątkiem był Waszyngton, w odnotowano wzrost cen o 4%. 6 miast osiągnęło nowe dołki cen w trwającym od 2006/2007 r. spadku.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.