Etap I gdańskiej inwestycji Koncept gotowy do użytku

Etap I gdańskiej inwestycji Koncept gotowy do użytku
Możliwość komentowania Etap I gdańskiej inwestycji Koncept gotowy do użytku została wyłączona, 19/12/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Deweloper INPRO S.A. zakończył budowę i otrzymał pozwolenie na użytkowanie
2 budynków obejmujących łącznie 87 mieszkań. Obiekty zostały zrealizowane w ramach I etapu osiedla Koncept, zlokalizowanego w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. 

Koncept to złożone z dwóch etapów nowoczesne osiedle, które obejmuje łącznie 6 budynków o niskiej, czteropiętrowej zabudowie. W ramach ukończonego właśnie I etapu powstało 87 funkcjonalnych mieszkań. W realizowanej aktualnie II fazie inwestycji zaprojektowano łącznie 176 lokali 2-, 3- oraz 4-pokojowych o powierzchniach od 41 do 89 m2. Do mieszkań przynależeć będą loggie, balkony lub ogródki. Zakończenie budowy zaplanowane jest na 30 września 2023 roku

W kompleksie przewidziano windy, pomieszczenia do przechowywania wózków oraz rowerów, a także komórki lokatorskie. W ramach całej inwestycji zaprojektowano krytą przestrzeń parkingową (118 miejsc postojowych), parking zewnętrzny (149 miejsc postojowych) i podziemne hale garażowe (120 miejsc postojowych). Dodatkowym udogodnieniem jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych

Z myślą o wygodzie mieszkańców w projekcie zaplanowano także bawialnię, 3 place zabaw, salę fitness, ogrody deszczowe oraz zewnętrzne strefy wypoczynkowe z liczną zielenią. Koncept to również wyjątkowa architektura – punktem charakterystycznym osiedla jest oryginalna konstrukcja zewnętrznej windy.

Osiedle powstaje w gdańskim Zakoniczynie przy ulicy Człuchowskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu położona jest szkoła podstawowa wraz z boiskami, a w zasięgu kilkuminutowego spaceru znajduje się m.in. żłobek, przedszkole, przychodnia lekarska, czy sklepy spożywcze. W pobliżu osiedla zlokalizowane są także idealne do wypoczynku tereny spacerowe wokół zbiornika retencyjnego. 

Co ważne, obszar ten jest skomunikowany dobrze z resztą miasta, dzięki znajdującym się w niedalekiej odległości od osiedla przystankom autobusowym i liniom tramwajowym, które pozwalają na wygodny dojazd do wszystkich kluczowych części Gdańska. Dodatkowo zlokalizowana w pobliżu obwodnica umożliwi bezproblemowe dotarcie do wielu miejsc. Droga samochodem do centrum miasta zajmuje zaledwie około 25 minut.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Proconcept, a funkcję generalnego wykonawcy pełni INPRO S.A. Aktualnie w ofercie osiedla Koncept dostępnych jest 223 lokali (49 – I etap; 174 – II etap) w cenach od 7 992 zł brutto za m2.

Omnie Katarzyna Maciak