Regulacja temperatury w budynkach

Regulacja temperatury w budynkach
Możliwość komentowania Regulacja temperatury w budynkach została wyłączona, 06/05/2011, przez␣, w␣ECO, mieszkaniowe

Jak informuje ecoportal.com.pl jeden z najnowocześniejszych systemów regulacji temperatury w budynkach – eGain forecasting™, zadebiutował również w Polsce. Jego innowacyjność polega na tym, że uwzględnia codziennie aktualizowaną prognozę pogody, co pozwala na zmniejszenie zużycia energii w domach.

System został wdrożony w Polsce w 2010 r., w spółdzielniach mieszkaniowych takich miast jak Otwock, Ożarów Mazowiecki i Łomża. W ogrzewanych budynkach zauważono mniejsze zużycie energii – nawet o 10 proc. Dodatkowo system pozwala na zlokalizowanie wad instalacji cieplnej.

Jak podaje Zbigniew Kidawa, Dyrektor Zarządzający firmy, system redukuje zużycie ciepła, dzięki czemu płaci się mniejsze rachunki, jak również zmniejsza zanieczyszczenie środowiska.

System jest łatwy w instalacji i nie wymaga konserwacji. Przeznaczony jest głównie do budynków wielorodzinnych.

W Europie jest ponad 2000 budynków objętych nowym systemem, są one m.in. w Szwecji, Finlandii, Danii, a teraz także w Polsce.

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.