Zalety szukania w internecie. Część II

Zalety szukania w internecie. Część II
Możliwość komentowania Zalety szukania w internecie. Część II została wyłączona, 19/04/2011, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, porady

II fragment książki  „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie. Rozdział „Samodzielne szukanie do kupienia”

Internetowe oferty sprzedaży mieszkań mają, w porównaniu z gazetowymi, wiele zalet:

  • W gazecie, ilość danych o mieszkaniu ogranicza się jedynie do podania dzielnicy, liczby pokojów, metrażu i ceny całkowitej. I to nie zawsze. W internecie, oprócz tych podstawowych informacji, będą też podane: piętro, całkowita liczba pięter w budynku, wysokość mieszkania, technologia jego budowy, ulica, cena jednego metra kwadratowego, forma własności, tekstowy opis mieszkania, a także – co bardzo ważne – fotografie i miejsce na mapie.
  • Internet ma praktycznie nieograniczoną pojemność. Zmieści się w nim dowolnie duża liczba ogłoszeń. Na przykład na największych portalach z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań mamy dla Warszawy około sto tysięcy ofert. Rzecz jasna, w żadnej warszawskiej gazecie tyle się nie zmieści.
  • Internetowe ogłoszenia są albo bezpłatne albo bardzo tanie (cena około 5 zł).
  • Przeglądanie internetowych ogłoszeń można zautomatyzować (co poniżej omówimy bardziej szczegółowo).

Mimo że liczba internetowych ogłoszeń mieszkaniowych jest duża, łatwo będzie ci znaleźć wśród nich takie, które cię zainteresują. Służy do tego funkcja wyszukiwania. Po określeniu jakie mieszkanie cię interesuje, wyszukiwarka pokaże ci tylko te mieszkania, które spełniają określone przez ciebie warunki. Rezultaty wyszukiwania można posortować.

C.D.N.

Adres strony internetowej książki: www.JakKupicMieszkanie.net

Tagi:␣
adEstymatorfront

Omnie Jacek Chołoniewski

Niezależny analityk i dziennikarz ekonomiczny. Były pracownik naukowy PAN i UW, doktor nauk fizycznych. Dyrektor generalny wydawnictwa Estymator.