Refinansowanie kredytów nie dla mniejszości

Refinansowanie kredytów nie dla mniejszości

Jak podaje www.msnbc.com, po ostatnim załamaniu na rynku mieszkaniowym, środki na refinansowanie kredytów hipotecznych są bardziej dostępne w tych rejonach dużych miast amerykańskich, w których mieszkają głównie ludzie biali.

Z przeprowadzonego raportu wynika, że w siedmiu metropoliach: Bostonie, Charlotte, Chicago, Cleveland, Los Angeles, Nowym Jorku i Rochester, refinansowanie kredytów dla mniejszości etnicznych spadło w 2009 r., podczas gdy dla białych społeczności wzrosło aż o 129 proc. Autorzy raportu zauważyli, że członkom społeczności mniejszościowych ponad dwa razy częściej odmawia się udzielenia kredytów.

Wspomniane badanie jest już piątym z serii raportów, stworzonych przez koalicję organizacji non-profit z całego kraju. Mówi się, że obecny tendencje pogłębiają segregację rasową i nie pozwalają na ekonomiczny rozwój tych rejonów, które najbardziej tego potrzebują.

Z drugiej strony, według badania przeprowadzonego przez American Sociological Review, udzielanie kredytów społecznościom mniejszościowym spowodowało nie tylko masowe przejmowanie nieruchomości przez banki, ale było również bezpośrednią przyczyną załamania na rynku.

Źródło: Reuters, Photo by Judith Amador Tello (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

2 komentarze

  1. 18 lipca, 2011 23:34

    To ktoś w ogóle prowadzi takie statystyki?

  2. 18 lipca, 2011 23:34

    To ktoś w ogóle prowadzi takie statystyki?