Dobrze Ci w zielonym

Dobrze Ci w zielonym
Możliwość komentowania Dobrze Ci w zielonym została wyłączona, 19/05/2017, przez␣, w␣apartamenty, deweloperzy, lokalne, nieruchomości, Poznań

Równolegle z budzącą się do życia przyrodą, deweloper Monday Development zachęca mieszkańców Poznania do rozpoczęcia przygody ze sportem na świeżym powietrzu. Nie trzeba szukać daleko – w samym centrum miasta na Zielonym Sołaczu są do tego wprost idealne warunki. Cykl spotkań pod hasłem „Dobrze Ci w zielonym!” ma zachęcić Poznaniaków do aktywnego spędzania wolnego czasu w miejskiej przestrzeni. Pierwsze majowe warsztaty to spotkanie z instruktorem Nordic Walking.

Dla większości rekreacja i wypoczynek idą w parze z przebywaniem poza  miastem. Tymczasem relaks na łonie natury możliwy jest również w śródmieściu, zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę parki, których w Poznaniu jest całkiem sporo. Do wykorzystania potencjału terenów zielonych dostępnych w jednej z najpiękniejszych dzielnic miasta – na Sołaczu –  zachęca Monday Development – organizator cyklu spotkań pod hasłem „Dobrze Ci w zielonym!”, który 20 maja rusza w Parku Wodziczki. – Postanowiliśmy dać Poznaniakom impuls do aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury, którą znaleźć można także w samym centrum miasta. – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development. – 20 maja o godz. 11:00 zapraszamy wszystkich chętnych do Parku Adama Wodziczki, tuż przy inwestycji Apartamenty Zielony Sołacz, gdzie odbędą się warsztaty Nordic Walking pt. „Wszystko jest o krok”. Podczas spotkania instruktor opowie o technice poprawnego chodzenia a następnie poprowadzi część praktyczną warsztatów. Wstęp jest bezpłatny. – dodaje. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe – Apartamenty Zielony Sołacz to wyjątkowa inwestycja dewelopera, w której z posesji będzie można wyjść bezpośrednio do Parku Wodziczki. – Mieszkańcy Zielonego Sołacza na co dzień będą mogli czerpać z dobrodziejstw otaczającej ich natury.  Oprócz wszechobecnej zieleni Sołacz obfituje także w klimatyczne kafejki i restauracje. Chcemy, aby uczestnicy warsztatów poczuli niesamowity klimat tego miejsca, dlatego po zakończeniu warsztatów zapraszamy wszystkich na mrożoną herbatę do pobliskiej restauracji Magazyn Food Concept. O terminach i tematyce kolejnych spotkań będziemy informować na naszym profilu na facebooku – dodaje.

Sołacz jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic Poznania. Znajdujące się tu Parki Sołacki i Wodziczki łącznie stanowią przeszło 20 hektarowy klin zieleni w samym sercu miasta. Nic więc dziwnego, że stanowią one doskonałe tło do  przeprowadzenia aktywnych spotkań w naturze. Te same walory przyrodnicze okolicy były także motorem do  realizacji przez Monday Development inwestycji Apartamenty Zielony Sołacz. Kameralny budynek z bezpośrednim wyjściem do znajdującego się tuż za furtką Parku Wodziczki, wręcz zachęca by wziąć kijki, rower, czy założyć buty do biegania i zatopić się w zieloną przestrzeń w samym centrum Poznania.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych