Muzeum Śląskie już otwarte

Muzeum Śląskie już otwarte
Możliwość komentowania Muzeum Śląskie już otwarte została wyłączona, 29/06/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, Katowice, nieruchomości

W piątek odbyła się uroczysta inauguracja Muzeum Śląskiego w Katowicach. Jego budowa trwała od 2011 roku. W weekend odbywał się w nim Festiwal Otwarcia, natomiast przez cały lipiec zwiedzanie muzeum będzie darmowe.

Muzeum stoi na działce, na której znajdowała się wcześniej Kopalnia Ferdynand (Katowice). Kondygnacja P-2 to malarstwo polskie od 1800 do 1945 roku o powierzchni 474 mkw., oraz malarstwo polskie po 1945 roku o powierzchni 1264 mkw. Na tym poziomie znajdziemy także plastykę nieprofesjonalną oraz kasę biletową oraz foyer o powierzchni 317 mkw. Kondygnacja P-4 to kilka wystaw – historia Śląska, śląskiej sztuki sakralnej, Centrum Scenografii Polskiej, ekspozycje czasowe oraz Foyer ekspozycji czasowych.

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Budimex. Koszt budowy Muzeum Śląskiego to około 280 mln zł.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: urbanity.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.