Develia wprowadza do przedsprzedaży
projekt Orawska Vita we Wrocławiu

<strong>Develia wprowadza do przedsprzedaży </strong><strong><br></strong><strong>projekt Orawska Vita we Wrocławiu</strong>
Możliwość komentowania Develia wprowadza do przedsprzedaży
projekt Orawska Vita we Wrocławiu
została wyłączona
, 05/04/2023, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Orawska Vita to nowa inwestycja firmy Develia we Wrocławiu. W I etapie osiedla na zielonym Ołtaszynie powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki z 205 mieszkaniami. W ramach inwestycji deweloper zaprojektował dla mieszkańców rozwiązania podnoszące komfort użytkowania i wspierających sąsiedzką integrację. 

Obraz zawierający niebo, na wolnym powietrzu, trawa, droga

Opis wygenerowany automatycznie

Osiedle Orawska Vita

Orawska Vita to nowa jakość na wrocławskiej mapie inwestycji mieszkaniowych. Lokalizacja w zielonej części Ołtaszyna zapewni mieszkańcom spokój i ciszę przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Osiedle zostało zaprojektowane z troską o najdrobniejsze szczegóły, aby dobrze wpisywać się w potrzeby szerokiej grupy nabywców – rodzin z dziećmi, miłośników aktywnego trybu życia czy osób pracujących zdalnie – zapowiada Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

W kameralnych, trzykondygnacyjnych budynkach powstanie 205 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i metrażach – od kompaktowych lokali dwupokojowych, liczących 33 m kw., po przestronne apartamenty o powierzchni 96 m kw. Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby możliwe było wydzielenie zacisznych stref do pracy zdalnej. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach będą miały nawet do 4 metrów wysokości. Duże okna zagwarantują odpowiednie doświetlenie. Do każdego przypisane są także powierzchnie zewnętrzne w postaci balkonu, loggii lub obszernego ogródka. W części powstaną również ogrody zimowe. W budynkach zainstalowane zostaną cichobieżne windy. 

Do dyspozycji mieszkańców Orawska Vita zostanie oddana podziemna hala garażowa z 213 szerokimi miejscami postojowymi, 158 komórkami lokatorskimi i 30 boksami rowerowymi. Goście będą mogli zaparkować przy ul. Orawskiej na miejscach postojowych ogólnodostępnych. Inwestycja dostosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne pozwolą płacić niższe rachunki za eksploatację części wspólnych. 

Obraz zawierający na wolnym powietrzu, budynek, kurort, kolumnada

Opis wygenerowany automatycznie

Osiedle Orawska Vita

Orawska Vita zapewni rozwiązania, mające na celu zacieśnianie dobrosąsiedzkich relacji i umożliwienie odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Ruch kołowy będzie odbywał się poza terenem osiedla. Wewnętrzne dziedzińce i przestrzenie wokół budynków zostaną zadrzewione i zakrzewione. Mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas i spotykać się z sąsiadami w cieniu zielonych pergoli. Deweloper ustawi również ławki z możliwością solarnego ładowania telefonów i specjalne karmniki na książki, zachęcające do lektury na świeżym powietrzu. Rodziny z dziećmi docenią dwa nowoczesne place zabaw, a miłośnicy aktywnego trybu życia – rowerownię, rozbudowaną strefę rekreacyjną oraz zielony szlak pieszo-rowerowy, łączący osiedle z przystankami komunikacji miejskiej. Przed wejściami do wybranych klatek schodowych staną również stacje naprawcze dla rowerów. 

Dzięki rozległym terenom zielonym i rozbudowanej infrastrukturze lokalnej Ołtaszyn uznawany jest przez mieszkańców Wrocławia za pożądaną lokalizację mieszkaniową. Działają tu liczne przedszkola i szkoły publiczne. Około 5 km od inwestycji funkcjonuje jedno z największych w Europie centrum handlowych – Aleja Bielany. W sąsiedztwie Orawska Vita można znaleźć sklepy sieci Lidl (700 m) oraz Biedronka (800 m). W okolicy znajduje się również ul. Zwycięska, na której nie brakuje cenionych restauracji, salonów spa, lokali usługowych i sklepików z regionalną żywnością. 

W trosce o komfortowy dojazd do osiedla w projekcie uwzględniono remont ulicy Łubinowej i Orawskiej oraz budowę dodatkowej drogi w postaci trasy pieszo-rowerowej do ulicy Spiskiej i Koszyckiej. Dzięki tym usprawnieniom mieszkańcy inwestycji będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć do komunikacji miejskiej, która łączy Ołtaszyn praktycznie z każdą częścią miasta. W pobliżu planowana jest wschodnia obwodnica Wrocławia, która ułatwi dojazd do innych części miasta oraz tras wylotowych (A4, S5 oraz S8).  


Autorem projektu architektonicznego Orawska Vita jest pracownia Dziewoński-Łukaszewicz s.c. Architekci. Rozpoczęcie budowy I etapu osiedla przewidziane jest na II kwartał 2023 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 9 399 zł za m kw.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

Omnie Katarzyna Maciak