Bank BNP Paribas sfinansuje rozbudowę MLP Czeladź

Bank BNP Paribas sfinansuje rozbudowę MLP Czeladź
Możliwość komentowania Bank BNP Paribas sfinansuje rozbudowę MLP Czeladź została wyłączona, 05/04/2023, przez␣, w␣Uncategorized

MLP Group podpisało nową umowę z BNP Paribas Bank Polska S.A. Instytucja udzieliła finansowania w wysokości ponad 19,7 mln EUR. Środki zostaną wykorzystane na finansowanie oraz częściowe refinansowania projektu MLP Czeladź o docelowej powierzchni najmu około 68 tys. m2. W transakcji doradzała kancelaria Kycia Legal.

Obraz zawierający trawa, na wolnym powietrzu, zieleń

Opis wygenerowany automatycznie

MLP Group sfinalizowało transakcję z BNP Paribas Bank Polska S.A. Zgodnie z ustalonymi warunkami instytucja udzieliła finansowania w wysokości ponad 19,7 mln EUR. Zawarcie transakcji obsługiwała kancelaria Kycia Legal. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na finansowanie i częściowo refinansowanie projektu parku logistycznego MLP Czeladź. 

W MLP Czeladź możliwe jest wybudowanie docelowo ponad 68,3 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Dotychczas do użytkowania przekazane zostały już obiekty oferujące łącznie 38 tys. m2 powierzchni. Wśród obecnych najemców są firmy SPAR, DS Smith oraz Italinox. W planie jest rozpoczęcie budowy kolejnych hal magazynowych. 

 „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sfinalizowania kolejnej, znaczącej transakcji z bankiem BNP Paribas. W imieniu MLP Group chciałabym podziękować tej wiodącej instytucji finansowej w Polsce za zaufanie i partnerską współpracę. Mam nadzieję na dalsze rozwijanie naszych wzajemnych relacji biznesowych” – powiedziała Monika Dobosz, CFO w MLP Group S.A.

„Cieszymy się, że po raz kolejny mamy możliwość zapewnić wsparcie w realizacji planów rozwojowych MLP Group. Cenimy naszą długoterminową współpracę i z satysfakcją oceniamy działania Spółki
w zakresie wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w swojej działalności biznesowej. Dziękujemy Spółce za zaufanie i liczymy na dalszy rozwój naszych relacji” – powiedział Marek Kowalski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego i Nieruchomości w Banku BNP Paribas

„Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy współpracować z MLP Group i BNP Paribas Bank Polska S.A. przy tym projekcie. Była to kolejna transakcja zrealizowana wspólnie przez MLP Group i BNP Paribas Bank Polska, przy której mieliśmy przyjemność doradzać. Obu stronom życzymy daszlej owocnej wspólpracy” – powiedział Grzegorz Kycia, partner w Kycia Legal

MLP Czeladź to nowoczesne centrum logistyczne w budowie, które po ukończeniu oferowało będzie 5 budynków klasy A o łącznej powierzchni 68 332 m2 powierzchni magazynowo produkcyjnych. Inwestycja powstaje na działce liczącej 15,5 hektara.

MLP Czeladź jest parkiem szczególnie atrakcyjnym dla klientów zw względu na doskonałą lokalizację w pobliżu głównych dróg. Park znajduje się w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z drogą ekspresową S1, 15 km od portu lotniczego w Katowicach, 11 km od centrum miasta, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S86 z Łodzi do Tych.

Omnie Katarzyna Maciak