Czy Niemcy będą potrzebować naszych budowlańców?

Czy Niemcy będą potrzebować naszych budowlańców?
Możliwość komentowania Czy Niemcy będą potrzebować naszych budowlańców? została wyłączona, 06/05/2011, przez␣, w␣Europa, raporty, świat

W kwietniu aktywność na niemieckim rynku budowlanym spadła w porównaniu z wcześniejszym miesiącem. Indeks PMI dla tej części gospodarki obniżył się z 61,8 pkt do 55,8 pkt. Najlepiej radził sobie segment budownictwa komercyjnego. Jednak i tu podobnie, jak w przypadku segmentu mieszkaniowego i infrastrukturalnego, odnotowano osłabienie tempa wzrostu. Pierwszy raz w tym roku zmniejszyły się w niemieckim budownictwie nowe zamówienia. Sytuacja tej gospodarki naszego zachodniego sąsiada ma znaczenie nie tylko z punktu widzenia postrzegania koniunktury w całej tamtejszej gospodarce. W kontekście otwarcia z początkiem maja tamtejszego rynku pracy aktywność budownictwa w dużym stopniu wyznaczać będzie popyt na pracowników z Europy Środkowo-wschodniej, w tym w dużej części z Polski.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Bartosz Turek

Kierownik działu analiz Lion’s Bank. Ukończył studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. Analityk rynku nieruchomości w Lion's House Sp. z o.o. i w Idea Bank SA oddział Lion’s Bank w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce prawnej i administracyjnej dotyczącej rynku mieszkaniowego, posiada bogatą wiedzę na temat czynników determinujących wartość nieruchomości.