Czy dostaniemy rabat na mieszkanie od dewelopera

Czy dostaniemy rabat na mieszkanie od dewelopera
Możliwość komentowania Czy dostaniemy rabat na mieszkanie od dewelopera została wyłączona, 17/11/2022, przez␣, w␣Uncategorized

Czy deweloperzy oferują mieszkania w promocyjnych cenach? Na jakie bonusy można liczyć przy zakupie? W których inwestycjach? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

W zależności od inwestycji klienci mogą liczyć na preferencyjny harmonogram płatności 20/80, gdzie przy podpisaniu umowy deweloperskiej wymagane jest jedynie 20 proc. wartości mieszkania, a pozostałe 80 proc. dopiero po zakończeniu budowy. Co ważne, w momencie złożenia podpisu w akcie notarialnym gwarantujemy niezmienność cen, co może być istotne w dobie rosnących kosztów materiałów budowalnych i inflacji przekraczającej kilkanaście procent. Dodatkowo, dla części mieszkań w wybranych inwestycjach oferujemy rabaty cenowe.

Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development

Przygotowaliśmy specjalną ofertę związaną z Black Friday. W tym roku objęte nią mieszkania znajdują się we wszystkich naszych inwestycjach: ST_ART Piątkowo, FIQUS Marcelin, Osiedle Naturama i Osiedle Księżnej Dąbrówki. Są to lokale od dwupokojowych po pięciopokojowe o powierzchni od 42 mkw. do 102 mkw. Największy rabat, jaki w związku z tą ofertą mogą uzyskać nasi klienci to ponad 40 tys. zł i miejsce postojowe w cenie zaledwie 5000 zł, jeśli zdecydują się podpisać umowę do końca listopada.  Dodatkowo, dla tych klientów, którzy wybiorą Osiedle Naturama, przewidzieliśmy korzystny harmonogram wpłat 20/80.  

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Oferujemy klientom okresowe promocje na mieszkania w konkretnych inwestycjach praktycznie we wszystkich miastach, w których działamy. Dzięki takim okazjom wspartym doradztwem naszych ekspertów można u nas znaleźć mieszkanie skrojone pod konkretne potrzeby. Dodatkowo, do końca roku podwoiliśmy nagrody w naszych program lojalnościowych Stały Klient i Ambasador, co oznacza że osoby, które polecają nasze mieszkania oraz te, które je kupują z polecenia, mają szansę otrzymać kartę podarunkową w wysokości 14 tys. zł. To samo dotyczy osób, które już zdecydowały się na nasze mieszkania i planują u nas zakup kolejnych. Kwotę z karty podarunkowej można wydać w dowolny sposób, również na remont i wyposażenie mieszkania. 

Justyna Hamrol-Wasielewska, dyrektor sprzedaży i marketingu Eiffage Immobilier Polska

Nasza oferta apartamentów i mieszkań to przede wszystkim topowe lokalizacje, takie jak Marcelińska 18 w Poznaniu ulokowana na styku Grunwaldu i Jeżyc, czy warszawska inwestycja Kierbedzia 4 na Dolnym Mokotowie. Atrakcyjność naszych propozycji potwierdza bardzo duży potencjał miejsc, w których powstają projekty.

W premierowych inwestycjach, w ich bardzo wczesnej fazie dla pierwszych klientów mamy specjalną ofertę cenową. Klienci mogą liczyć również na kompleksową pomoc specjalistów od aranżacji wnętrz, którzy nie tylko doradzą, jak urządzić komfortowe, eleganckie i przytulne mieszkanie, ale także oferują pakiet wykończenia lokalu pod klucz – od projektu aż po realizację i wybór mebli oraz dekoracji. 

Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Mamy pulę mieszkań, które klient może kupić z rabatem do 40 tys. zł w inwestycji Stacja Centrum w Pruszkowie. W kameralnym osiedlu, położonym w odległości 3 min. od stacji PKP oferujemy jedno i dwupokojowe mieszkania o metrażach od 25 mkw. do 42 mkw. i trzypokojowe do 60 mkw.

Program 10/90 proponujemy też klientom zainteresowanym kupnem mieszkania w Osiedlu Horizon w Gdańsku. W tej atrakcyjnej inwestycji, ze względu na bliskość morza, dostępne są lokale z widokiem na zatokę o metrażach od 40 mkw. do 90 mkw.

Z programu mogą również skorzystać klienci kupujący mieszkania w naszej, szczecińskiej inwestycji Nad Odrą, gdzie powstaje apartamentowiec na nadbrzeżu Odry. Mamy w niej mieszkania z widokiem na rzekę i Starówkę, dwustronne i narożne o powierzchni od 27 mkw. do ponad 100 mkw.

W apartamentowcu Jerozolimskie Invest przy alejach Jerozolimskich w Warszawie klienci mogą kupić gotowe, wyposażone apartamenty inwestycyjne z najemcą i od razu zarabiać na wynajmie.

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper S.A.

W listopadzie przygotowaliśmy szereg atrakcyjnych promocji, dostępnych zarówno na naszych wrocławskich, jak i krakowskich inwestycjach. Wybrane gotowe mieszkania z oferty osiedla Lokum Porto położonego na Starym Mieście we Wrocławiu są dostępne z rabatem od 30 tys. zł lub nawet do 50 tys. zł. Osoby zainteresowane Lokum Verde, inwestycją zlokalizowaną w zacisznej części Zakrzowa z pewnością ucieszy informacja, że do mieszkań gotowych w tym roku dodajemy miejsce postojowe w cenie. W podwrocławskiej Sobótce, u podnóża Ślęży i malowniczego parku krajobrazowego powstaje inwestycja Lokum Monte. Zielona okolica i kameralny charakter osiedla czynią je doskonałym wyborem dla rodzin. Z myślą o nich przygotowaliśmy rabat w wysokości 35 tys. zł na przestronne mieszkania z antresolami.

Na terenie krakowskiego osiedla Lokum Salsa oferujemy gotowe mieszkania z wykończeniem. To idealne rozwiązanie dla osób chcących szybko przeprowadzić się do nowego lokum. Przygotowaliśmy także wyjątkową ofertę – 2 kompaktowe mieszkania w wyjątkowo atrakcyjnej cenie od 699 tys. zł za pakiet, co stanowi atrakcyjną propozycje dla inwestorów.

Klienci zainteresowani osiedlem Lokum Vista położonym przy ul. W. Sławka, tuż obok Bonarka City Center mogą skorzystać z gwarantowanego rabatu w wysokości min. 25 tys. zł i odebrać mieszkanie jeszcze w tym roku. Do ostatnich wolnych mieszkań zlokalizowanych na terenie inwestycji Lokum Siesta, tuż przy Parku Rzecznym Wilgi dodajemy w prezencie rowery elektryczne.

Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland

Realizujemy przemyślaną politykę cenową, oferując klientom konkurencyjne ceny w porównaniu do innych inwestycji o zbliżonym standardzie. Mimo zmiennych kosztów budowy i coraz wyższej inflacji, nie zdecydowaliśmy na popularny wśród deweloperów mieszkaniowych ruch, czyli na podniesienie cen.

Nasza oferta jest stabilna, a mieszkania w osiedlach Bacciarellego 54 we Wrocławiu oraz Kraft w Łodzi cieszą się zainteresowaniem nabywców, w związku z czym nie opieramy swojej polityki cenowej na promocjach. Staramy się jednak wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferować dodatkowe korzyści, jak na przykład umowa deweloperska gratis przy zakupie mieszkania.

Angelika Kliś, członek zarządu Atal S.A.

Aktualnie nie stosujemy promocji cenowych.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home  

Z uwagą śledzimy zmiany na rynku mieszkaniowym, dlatego ofertę sprzedażową mieszkań z osiedla Miasteczko Jutrzenki „skroiliśmy” na miarę potrzeb naszych klientów. Wszystkie lokale oferujemy w systemie finansowania 20/80. Nabywcy mogą także liczyć na rabaty cenowe do 80 tys. zł na wybrane lokale oraz bon lojalnościowy – 1 proc. rabatu za polecenie klienta. Oferujemy również mieszkania w standardzie pod klucz, do których można od razu się wprowadzić.

Marek Pawlukiewicz, rzecznik prasowy Aria Development

Od połowy października rozpoczęliśmy promocję Mega Rabat na mieszkania z pierwszego i drugiego etapu nowego Osiedla Natura 2 w Wieliszewie. Klienci mogą uzyskać zniżkę na wybrane lokale w wysokości do 40 tys. zł. Mieszkania są do odbioru jeszcze w tym roku. Promocja jest ograniczona w czasie. Osiedle Natura 2 to nowoczesna inwestycja położona w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego, zielonych terenów i sosnowego lasu. Łatwy dojazd do centrum Warszawy dzięki Szybkim Kolejom Miejskim oraz bogata infrastruktura w sąsiedztwie sprawiają, że lokalizacja jest popularna wśród osób szukających nowego mieszkania w okolicy stolicy. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone system inteligentnego domu Aria Eco Smart, a opłaty będą niższe dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

Obecnie nie mamy żadnych promocji. Mamy ostatnie mieszkania w inwestycji Moja Północna, której budowa kończy się i tylko około 20 mieszkań w inwestycji Wolne Miasto. Na razie nie planujemy wprowadzać na rynek nowych inwestycji.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

W naszej ofercie znajdują się aktualnie gotowe mieszkania oraz takie, które są w budowie. Wszystkie inwestycje zlokalizowane są na terenie Warszawy. Na listopad przewidujemy liczne promocje związane z akcją Black Weeks. Będzie można kupić mieszkania i miejsca w garażu z atrakcyjnymi rabatami. Dodatkowo klienci będą mogli skorzystać z wyjątkowego systemu płatności, który również pozwoli na uzyskanie wymiernych korzyści.  

Karolina Bronszewska, członek zarządu, dyrektor Marketingu i Innowacji Ronson Development

Przygotowaliśmy pakiet rozwiązań, które mają na celu wsparcie decyzji zakupowej naszych klientów. Harmonogram spłat 20/80 obowiązuje teraz w projektach Nowe Warzymice w Szczecinie oraz Eko Falenty pod Warszawą. To duże ułatwienie w zakresie finansowania inwestycji, bo tylko 20 proc. ceny trzeba uregulować na etapie podpisania umowy, a pozostałe 80 proc. dopiero przy odbiorze kluczy. Ponadto, nasi klienci otrzymują od nas gwarancję stałej ceny., a w największych projektach rabaty. W inwestycji Miasto Moje cena może być niższa o 50 tys. zł, a w Ursusie Centralnym nawet o 68 tys. zł.

W podwarszawskim projekcie EKO Falenty, gdzie w pierwszym etapie powstaną 42 nowoczesne domy w zabudowie szeregowej, wyposażone w rozwiązania ekologiczne oferujemy atrakcyjną cenę globalną – od 592 tys. zł.

Z kolei w podszczecińskim projekcie Nowe Warzymice obowiązuje teraz specjalna oferta na dwa duże mieszkania z antresolami, a gotowe, czteropokojowe mieszkania są w sprzedaży w cenie od 547 tys. zł. Także we wrocławskim projekcie Viva Jagodno mamy teraz specjalny rabat na mieszkania z antresolą. Ceny zaczynają się od 7 250 zł za mkw. Mieszkania w tym projekcie są już gotowe i zaczynamy odbiory.

Rozpoczęliśmy także przedsprzedaż nowego projektu Grunwald Między Drzewami, który realizujemy przy ulicy Smardzewskiej na poznańskim Grunwaldzie. W tym projekcie powstanie jedynie 117 mieszkań o metrażach od 36 do 80 mkw., co otwiera pole do zakupów inwestycyjnych. W ciągu miesiąca podpisaliśmy w tym projekcie 20 umów, co jest naszym sukcesem sprzedażowym.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

Oferujemy obecnie klientom wiele promocji, które różnią się w zależności od rodzaju inwestycji. Prowadzimy na przykład program promocyjny Kup teraz, zapłać przed odbiorem, w ramach którego nabywca uiszcza 10 proc. wartości mieszkania po podpisaniu umowy deweloperskiej lub przedwstępnej sprzedaży, a pozostałą kwotę płaci na dwa tygodnie przed planowanym terminem odbioru lokalu. Oferta dotyczy między innymi naszych inwestycji na Wyspie Sobieszewskiej – Baltic Line i Baltic Porto.  

W ramach dodatkowych promocji obniżamy też ceny konkretnych lokali, przeważnie jedno i dwupokojowych, których metraże wahają się od 25 mkw. do 45 mkw. W Osiedlu Kociewskim oferujemy mieszkania tańsze o 10 tys. zł, w osiedlu Neo Jasień o około 30 tys. zł, natomiast w inwestycji Trimare obniżyliśmy ceny nawet o 76 tys. zł. Kawalerka zamiast 375 tys. zł kosztuje teraz 299 tys. zł.

Marcin Michalec, CEO Okam

Staramy się utrzymywać ceny mieszkań na stałym poziomie, choć należy mieć na uwadze rosnące koszty budowy z uwagi m.in. na wzrost cen materiałów budowlanych i surowców energetycznych. Nie zawieramy w naszych umowach zapisów o waloryzacji cen. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja nie jest najłatwiejsza dla konsumentów z uwagi na podwyżki stóp procentowych czy trudności w uzyskaniu kredytów hipotecznych. Mając to na uwadze, w powstającej w Łodzi inwestycji Strefa PROGRESS wprowadziliśmy gwarancję stałej ceny, a dodatkowo system płatności zakładający wpłatę 20 proc. w momencie zakupu i pozostałej kwoty przy odbiorze lokalu.

DOMPRESS

Tagi:␣
dompress

Omnie PRESTIGE PR