Dolcan rozszerza ofertę mieszkań w Systemie Condo na Szczecin

Możliwość komentowania Dolcan rozszerza ofertę mieszkań w Systemie Condo na Szczecin została wyłączona, 11/04/2013, przez␣, w␣miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Szczecin

Dolcan_Szczecin_Arkadia_middleFirma Dolcan wprowadza do Szczecina mieszkania w Systemie Condo. To lokale, które dają nabywcom gwarantowany umową zysk w wysokości

8 proc. rocznie. Wszystkie mieszkania są już wykończone i gotowe na przyjęcie turystów. Od 1 maja ruszy ich wynajem. Wzbogacą ofertę noclegową w Szczecinie. A tym, którzy myślą o inwestowaniu dają nowe możliwości zarabiania na nieruchomościach.

Rozwiązanie od blisko roku funkcjonuje już w Warszawie. Mieszkania sprzedawane w ramach programu Condo System Dolcan przynoszą właścicielom gwarantowany umową 8 proc. zysk w skali roku. Deweloper zapewnia właścicielowi lokalu wypłatę zysku niezależnie od poziomu obłożenia najmem.

W imieniu właściciela troszczy się także o promocję, szukanie najemców i bieżącą obsługę lokalu. – Ta forma inwestowania w nieruchomości jest bardzo wygodna dla właścicieli. Nie muszą niczym się zajmować, a lokal i tak przynosi zyski – wyjaśnia Tomasz Bujnowski, analityk inwestycyjny firmy Dolcan.

Zarabiaj lub mieszkaj

Forma zarabiania na nieruchomościach określanych jako condo jest w Polsce dość młoda. Dotychczas obejmowała ona głównie pokoje lub apartamenty typowo hotelowe, zlokalizowane

w miejscowościach turystycznych. Dolcan jako jedna z pierwszych firm na rynku wprowadziła możliwość stałego zarabiania także na klasycznych mieszkaniach i apartamentach zlokalizowanych w miastach.

 

Jak to działa? Kupując mieszkanie klient podpisuje dwie umowy: jedna to akt notarialny potwierdzający nabycie lokalu, druga dotyczy zarządzania najmem

i wypłaty stałego zysku. Umowa najmu podpisana może być na czas określony

5 lat, lub jeśli klient woli na czas nieokreślony. Wysokość zysków liczona jest od wartości wykończonego lokalu. Nabywca płaci jedynie za wykończenie lokalu

w elementy stałe. Meble, sprzęty AGD i RTV, elementy dekoracyjne, czy naczynia zapewnia na okres wynajmu deweloper.

Ulokowanie kapitału w ramach Systemu Condo firmy Dolcan daje dodatkową korzyść: lokal jest pełnowartościowym mieszkaniem, w którym można w każdej chwili samemu zamieszkać lub przekazać je dorastającym dzieciom.

 

Jaką kwotą trzeba dysponować, by zarabiać 8 proc. rocznie na nieruchomości

w Szczecinie? W Dolcan wykończone mieszkania condo kupić można od 5.300 tys. zł za m kw. W sumie, w inwestycji Arkadia zlokalizowanej przy ul. Małkowskiego 30, dostępnych jest 9 mieszkań condo i 6 lokali usługowych. Jedno, dwu i trzy pokojowe apartamenty już od początku maja wynajmowane będą turystom, tak więc osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania mogą od razu czerpać z niego zyski. Budynek o charakterystycznym kształcie przypominającym luksusowy jacht położony jest blisko centrum miasta i jego zabytkowej części.

 

Szczecin – dobry kierunek inwestowania

Potencjał turystyczny miast rośnie. Widać to także w Szczecinie. W minionym udzielono tu o prawie 27 tys. więcej noclegów niż w roku 2011. Tymczasem spadła liczba miejsc noclegowych. Do tego zdecydowaną większość stanowią hotele. Nie ma więc alternatywy noclegowej dla turystów, którzy wolą wynająć większy apartament, a nie pokój hotelowy. – Liczba turystów, którzy wybierają komfortowy apartament, zamiast pokoju z roku na rok się zwiększa. Goście cenią sobie większe powierzchnie apartamentów, swobodę i niższe koszty noclegu – zauważa Tomasz Bujnowski z Dolcan.

 

Szczecin zajmuje zaraz po powiecie kołobrzeskim drugą pozycję w województwie pod względem liczby turystów. W sezonie letnim, kiedy organizowane są duże imprezy przyciągające tłumy zwiedzających jak m.in. The Tall Ships Races, wolnych miejsc noclegowych praktycznie nie ma. – Według zapowiedzi tak może być i w tym roku. Już teraz mówi się, że wszystkie hotele są zarezerwowane – podkreśla analityk Dolcan.

 

Szczecin przyciąga jednak nie tylko turystów. Miasto w ostatnich latach dynamicznie rozwija się biznesowo. Powstało wiele nowych, dużych biurowców klasy A. W budowie są kolejne. Dla właścicieli mieszkań przeznaczonych pod wynajem to optymistyczna perspektywa. Choć szukanie najemców na własną rękę bywa kłopotliwe, i nie daje pewności stałego zysku. Alternatywę stanowią właśnie mieszkania w systemie condo z osiedla Arkadia. Dolcan zapewnia właścicielowi lokalu wypłatę zysku niezależnie od poziomu obłożenia najmem.

 

Firma Dolcan prowadzi najem turystyczny mieszkań condo w Warszawie od blisko roku. W stolicy ma w ofercie 120 miejsc noclegowych w 22 apartamentach. Może pochwalić się wysokim poziomem wynajmu – obłożenie wynosi 50 – 60 proc. Spółka działa w obszarze wynajmu już od ponad 8 lat, prowadzi hotel

w Częstochowie.

 

ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA LOKALU CONDO W SZCZECINIE:

 

Powierzchnia mieszkania w m kw.

Liczba pokoi

Cena: zł za m kw.

Cena całości lokalu

Zysk po

3 latach

Zysk po

5 latach

76,82

3

5.300

407.146 zł

97.715,04 zł

162.885,40 zł

43,37

2

5.500

238.535 zł

57.248,40 zł

95.414,00 zł

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Dolcan

Dolcan to jeden z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem. Do tej pory inwestor zrealizował 20 projektów oddając do użytku ok. 4.000 mieszkań. Głównie na terenie Warszawy, ale też Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia 200 osób.